Akıllı Gündem

Dolar, istihdam sonrası düşüş yaşarken Dolar/TL 4,03’e geriledi

Dolar, istihdam sonrası düşüş yaşarken Dolar/TL 4,03’e geriledi

Investing.com – Haftanın son işlem gününde gözler ABD’den gelecek tarım dışı istihdam rakamlarındaydı. Veri, Mart’ta beklenti altında kalırken Şubat rakamları ise yukarı yönlü revize edildi. İşsizlik oranı %4,1 ile değişim göstermezken saatlik kazançlar %0,3 ile beklentileri karşıladı.

Veri, istihdam piyasasındaki güçlü ilerleyişin devam ettiğini gösterirken ücretler ise kademeli artış gösteriyor. Bütün olarak baktığımızda veri olumsuz değildi, ancak beklentileri de aşmadığı için dolarda hafif gerileme yarattı.

İstihdam verisi ile aynı dakikalarda Çin’den açıklama geldi. ABD ile Çin arasında devam eden misillemelerde Trump’tan sonra Çin de söz hakkını kullandı ve ABD’nin yanlış adım attığını, liste yayınlanması durumunda aynı şekilde karşılık verileceği belirtildi.

Hafta içinde ABD ve Çin arasındaki ticaret tarifesi misillemesi gündemin ilk sırasında yer aldı ve bugün de güncelliğini koruyor.

Güne yükselişle başlayan dolar yönünü aşağı çevirirken paritelerdeki son durum:

EURUSD %0,20 kazançla 1,2270 seviyesine yükseldi.

GBP/USD %0,25 kazançla 1,4045 seviyesine yükseldi.

AUD/USD %0,10 kazançla 0,77 seviyesine yükseldi.

USD/JPY %0,25 kayıpla 107,0 seviyesine geriledi.

USD/CHF %0,20 kayıpla 0,9610 seviyesine geriledi.

USD/CAD %0,05 kayıpla 1,2735 seviyesine geriledi.

Gün içinde 4,0660 ile tarihi rekor kıran USD/TRY kuru veri öncesinde 4,05 seviyelerinde fiyatlanıyordu ve verinin ardından %0,30 kayıpla 4,0320 seviyesine geriledi.
ABD Dolar Endeksi şimdilik 90,0 tabanını koruyor, ancak günlük bazda negatif bölgeye geçti.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ