Akıllı Gündem

Dolar, Fed sonrası düşüşüne devam ediyor

Dolar, Fed sonrası düşüşüne devam ediyor

Investing.com – Dün yapılan yılın ilk FOMC toplantısında komite, beklendiği gibi faiz oranlarında değişikliğe gitmedi. Açıklama metni ise Aralık ayına oranla çok fazla değişkenlik göstermedi, ancak anket bazlı enflasyon beklentilerinin hafif değiştirildiği belirtilirken enflasyonun 2018’de yükseleceği ön görüsü korundu.

Fed, açıklama metninde güçlü istihdam ve azalan işsizlik oranına vurgu yaparak yatırımların arttığını belirtti.

Fed toplantısı öncesinde gerileyen dolar, sonrasında ise sınırlı toparlanma gösterdi, ancak bugün değer kaybına devam ediyor.

Dolar, bugün yen ve frank karşısında alıcılı fiyatlanırken euro ve sterlin karşısında ise düşüşte. Gelişen ülke para birimlerine baktığımızda Malezya Ringiti ve TL, dolar karşısında nötr bölgede fiyatlanırken diğer GOP’lar ise dolar karşısında düşüş yaşıyor.

Güne 3,75 seviyelerinde başlayan USD/TRY kuru, en yüksek 3,7720 seviyesini görmesinin ardından son saatlerde 3,7550 yakınlarına geri çekilerek açılış seviyesine yaklaştı.

Günün devamında ABD’den gelecek verilerin pozitif olması, dolardaki düşüşü sınırlayabilir, ancak dolarda toparlanma için yarın açıklanacak tarım dışı istihdam ve saatlik kazançlarda artış yaşanması gerekiyor.

 

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ