Akıllı Gündem

Doğuş Holding, Davos’tan çekildi mi

İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Formu’nun müdavimleri arasında yer alan Doğuş Holding’in patronu Ferit Şahenk, bu sene toplantıya gidecek mi? Ferit Şahenk’in Davos sponsorluğundan çekildiği iddia edildi.

Doğuş Holding, Davos’tan çekildi mi

Yine bir Davos dönemi geldi çattı. 17-20 Ocak tarihinde İsviçre’nin Davos kasabası Dünya Ekonomik Formu tarafından organize edilen zirveye ev sahipliği yapacak. Dünyanın en prestijli zirvelerinden birine ev sahipliği yapan Davos, 11 bin nüfusuyla mütevazi bir kasaba. Zirve tarihinde nüfusu 30 binin üzerine çıkıyor. Tabii bu kuru bir kalabalık değil. 40’ın üzerinde dünya lideri, uluslararası birçok şirketin sahibi ve ceo’su da bu zirvede yerini alıyor. Türkiye’den de birçok büyük şirketin üst düzey yöneticileri zirveye katılıyor.

Üç gün süren zirvede yüzlerce forum yapılıyor ve ekonomik ve siyasi olanlar başta olmak üzere dünyanın sorunlarına çözümler aranıyor. Bu toplantıların Türkiye’den de müdavimleri var. Bunlardan biri de Doğuş Holding’in patronu Ferit ŞahenkDoğuş Holding her yıl zirvenin sponsorları arasında yer alıyor. Öğrendiğimize göre, bu sponsorluk rakamı 10 milyonlarca dolar seviyesinde imiş. Grup, geçmişte Göbeklitepe tanıtımı için Davos’a 15 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı.

Öğrendiğimize göre Doğuş Holding bu yıl itibariyle ziıveye sponsor olmaktan vazgeçmiş. Bu kararının arkasındaki sebebi net olarak öğrenemedik. Ancak maliyetin çok yüksek olması bu ayrılığın sebepleri arasında gösteriliyor. Her yıl forumlarda görmeye alışık olduğumuz Ferit Şahenk bakalım sponsor olmadığı zirveye gidecek mi?

Kaynak: Para

Bu yıl En Zengin 100 Türk listesinde kimler var

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ