Akıllı Gündem

Doğukan Manço babası Barış Manço’nun bıraktığı mirası açıkladı

Barış Manço’dan çocuklarına anlamlı miras! Doğukan Manço, babasının onlara bıraktığı mirası açıkladı. İşte Barış Manço’nun çocuklarına bıraktığı miras…

Doğukan Manço babası Barış Manço’nun bıraktığı mirası açıkladı

Usta sanatçı Barış Manço,  1 Şubat 1999 tarihinde aramızdan ayrılmıştı. Sevenleri ve ailesinin her zaman güzel anılarla andığı usta sanatçının, çocuklarına bıraktığı miras belli oldu.  Katıldığı Survivor yarışması ile tüm Türkiye tarafından tanınan usta sanatçının oğlu Doğukan Manço, katıldığı radyo programında babasından kalan mirası ve onunla arasında geçen anıları paylaştı.

Babası Barış Manço’nun sanat eserlerine olan ilgisinden bahseden Manço, “Ben küçükken modadaki evimizde babam ile vakit geçiriyorduk. Bana vazoların minerallerine kadar tüm özelliklerini anlattığı günlerden biriydi, benim için çok kıymetliydi. Sonra hergün gördüğüm tablolardan bahsetmeye başladı “Bak bunlar Rus ressamların eserleridir, Rus ressamlar çok kıymetli eserler bırakmıştır’ dedi.

MİRAS OLARAK RUS RESSAMLARIN TABLOLARINI BIRAKMIŞ

Sözlerine devam eden Doğukan Manço, babası Barış Manço’nun “Oğlum yarın öbür gün ne yaparsanız yapın, kendi ayaklarınızın üzerinde durun. Benim size bırakacak ne fabrikam, ne dükkanım var. Bu tablolarda yarın öbür gün sıkıştığınızda sizin hayatınızı kurtaracak sizlere bırakabileceğim miraslardır. O yüzden onlara güzel bakın” dediğini söyeledi.

“ÇOK ŞÜKÜR SATMADIK”

Babasından kalan tabloları satmadıklarını söyleyen Manço, “Çok şükür biz o tabloları satmadık ve Barışseverlere açabildik” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ