Akıllı Gündem

Doğal Gaz Vadeli İşlemleri 3 Haftalık En Büyük Düşüşten Sonra Yatay Seyrediyor

Doğal Gaz Vadeli İşlemleri 3 Haftalık En Büyük Düşüşten Sonra Yatay Seyrediyor

Investing.com – Doğal gaz vadeli işlemleri ilkbaharın başlangıcıyla beraber daha ılıman hava sıcaklıklarının baş göstereceği söylentileri arasında son üç hafta içindeki en büyük bir günlük düşüşünün ardından Salı günü yatay seyretti.

ABD doğal gaz vadeli işlemleri %0,1’den az miktarda azalarak 2,686$ oldu.

Emtia Pazartesi günü yaklaşık olarak %1,8 kaybetmişti.

İlkbahar genellikle ABD’de doğal gaz talebinin en az olduğu zaman olarak görülür, aşırı hava sıcaklıklarının yokluğu ısınma veya iklimlendirme talebini en aza indirir.

Kasım ayından Mart’a kadar olan bölüm ısınmak için ABD gaz tüketiminin en üst seviyeye ulaşığı periyottur.

Bu sırada, piyasa katılımcıları Perşembe günü haftalık stok verilerini merakla bekliyor, 23 Mart’ta sona eren hafta stokların 87 milyar fit küplük bir değeri göstermesi bekleniyor.

Bu sırada, piyasa katılımcıları Perşembe günü haftalık stok verilerini merakla bekliyor, 30 Mart’ta sona eren hafta stokların 20 ila 32 milyar fit küplük bir değeri göstermesi bekleniyor.

Önceki haftada görülen 63 milyar fit küp, bir önceki yıldaki 2 milyar fit küp ve 5 yıllık ortalamada ise 28 fit küp düşüş ile kıyaslanıyor.

ABD Enerji Bilgilendirme Dairesi’ne göre, stoklardaki toplam doğal gaz ise 1,383 trilyon fit küpte yatay seyrediyor.

Bu değer geçen yılın bu zamanlarına göre yaklaşık %32,7 düşük, ve yılın aynı zamanlarının 5 yıllık ortalamasına göre ise %20,0 daha aşağıda.

Stokların bu yılın mevsimlik ortalamasının epey altında olmasına rağmen, rekor üretim seviyelerinin fiyatların hala yukarılarda seyretmesine sebep olması bekleniyor.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ