Akıllı Gündem

Dijital dönüşümde direnen şirketlerde var

Fujitsu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEIA ile Amerika Bölgesi Başkanı Duncan Tait, şirketlerin dijital dönüşümdeki endişelerini ve çekincelerini değerlendirdi.

Dijital dönüşümde direnen şirketlerde var

Fujitsu, son yıllarda dijital dönüşümün şirketler üzerindeki mevcut ve gelecekteki etkisini küresel olarak araştırıyor. Araştırmadan her yıl yeni ve farklı sonuçlar çıkıyor. Araştırmanın dijitalleşmeye yön verecek sonuçlarını Fujitsu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEIA ile Amerika Bölgesi Başkanı Duncan Tait, şöyle anlatıyor:

ENDİŞELİLER

“Dijital dönüşüm, iş modellerini ve gelir akışlarım, operasyonları ve süreçleri, müşteri ilişkilerini ve sunulan hizmeti ve çok daha fazlasını dönüştürüyor. Endişeye neden olan aslında tam da bu potansiyel. Olası yararlara karşın, yöneticilerin üçte biri dijital dönüşümü hayata geçirmek istemediğini net bir şekilde ifade ediyor.

STRATEJİK YAKLAŞIM

İki yıl önce yaptırdığımız araştırmanın sonuçları ve BT karar vericilerinin dijital dönüşüm yaklaşımı ve görüşlerinin analiz edildiği geçen yılki araştırmamızın sonuçlarıyla karşılaştırıldığında, iş dünyası liderlerinin dijital dönüşüme artık daha güvenle, stratejik ve her şeyin ötesinde daha büyük bir başarıyla yaklaştıkları görülüyor.

GELİŞME BASKISI

Rakiplerine karşı daha rekabetçi bir hale gelmeye çalışmakla kalmayıp daha hızlı dijitalleşmeye çalıştıkları da ortaya çıkıyor. Bu çalışmanın sonuçları, dijital dönüşüm karşısında gelişme baskısının da olduğunu net bir şekilde gösteriyor.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ