Akıllı Gündem

Deutsche Bank 8,6 milyar euroluk hisse satacak

Almanya’nın önde gelen bankası Deutsche Bank, yaşadığı zor finansal dönemi hisse satarak aşmaya çalışacak. Banka, yüzde 35 iskontolu fiyat üzerinden 8,6 milyar euroluk hisse satmayı planlıyor.

Deutsche Bank 8,6 milyar euroluk hisse satacak

Son günlerde zor bir finansal süreçten geçen Deutsche Bank, sermaye artırımı yapmaya hazırlanıyor. Bankadan yapılan açıklamada, sermaye artırımının 8,6 milyar euroluk hisse ihraç ederek gerçekleştirileceği belirtildi.

Pazar günü yapılan açıklamaya göre, Alman bankacılık devi daha önce açıkladığı planlar doğrultusunda 11,65 eurodan 687,5 milyon yeni hisse ihraç edecek. Bu fiyat Cuma günkü kapanış seviyesi olan 17,86 euronun yüzde 35; 5 Mart’ta duyurunun ilk yapıldığı zaman göre ise yüzde 41 aşağıda.

Plana göre, mevcut yarırımcılar ise ellerindeki her iki hisse karşılığında bir yeni hisse alabilecek.

21 Mart-4 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek satış süreci Deutsche Bank’ın 2010’dan bu yana gerçekleştirdiği dördüncü sermaye artırımı.

Daha önce yatıırmcılara başvurmak istemediğini söyleyen bankanın CEO’su John Cryan’ın fikri bu ay değişti. Hem şirket hisselerinin Eylül’de gördüğü tarihi düşük seviyelerden yükselerek iki katına çıkması, hem de tüketici bankacılığı birimine alıcı bulunamaması üzerine banka bu ay tekrar sermaye artırımm planlarını devreye soktu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ