Akıllı Gündem

Deniz Çakır o erkeklere bela okudu

Ünlü oyuncu Deniz Çakır, çocuk evliliklerine isyan ederek bu konuya dikkat çeken bir karikatür paylaştı. Çakır, paylaşımında ”Erkek müsveddeleri” diyerek bela okudu. İşte Deniz Çakır’ın çocuk evliliklerine isyan ettiği o paylaşım.

Deniz Çakır o erkeklere bela okudu

Güzel oyuncu Deniz Çakır, ekrandaki başarısı kadar sosyal medyada da adından sıkça söz ettiriyor. ATV’de yayınlanan ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde başarılı bir sezon geçiren Çakır’ın sosyal medyadaki son paylaşımı magazin gündemine bomba gibi düştü. Çocuk evliliklerine isyan eden güzel oyuncu, pedofil erkeklere bela okudu.

Çocuk evlilikleri, ülkemizin en can acıtıcı kanayan yaraları arasında yer alıyor. Daha çocuk yaşta ve oyun çağındaki kız çocuklarının, kendilerinden onlarca yaş büyük erkeklerle evlendirilmesi 2017’de dahi önüne geçemediğimiz sorunların başında geliyor. Birçok kanaat önderi, kurum ve sivil toplum kuruluşu bu konuya dikkat çekebilmek için büyük uğraşlar veriyor.

Ancak günümüzde hala kız çocukları aileler arası değiş tokuş ediliyor. Doğar doğmaz, daha beşikteyken satılıyor. Tercihleri sorulmuyor, kararları önemsenmiyor, eğitimleri sonlandırılıyor, birey olarak yok sayılıyorlar. Hazır olmadıkları halde anne olmaya zorlanıyorlar.

 

”Erkek müsveddeleri Allah belanızı versin!”

Türkiye’nin de kanayan yarası olan bu duruma oyuncu Deniz Çakır sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla çok sert tepki gösterdi.

Tepkisini dikkat çekici ifadelerle gösteren Deniz Çakır şunları yazdı:

”Çocuğu yaşındaki kızlara ‘kendi cinsel yetersizlikleri’ yüzünden meyleden erkek müsveddeleri Allah belanızı versin! NET… Herkes de ana-baba olmasın ya… Koruyun çocuklarınızı… Şu paylaşımın altına bile abuk sabuk şeyler yazanlar bir gidin ya… Bir kendinize gelin yaa…”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ