Akıllı Gündem

Demirören ile Doğan Grubu arasında Doğan medya şirketlerinin satışı için takvim planlandığı şekilde gidiyor; devir görüşmelerinde sorun yok-Kaynak

Demirören ile Doğan Grubu arasında Doğan medya şirketlerinin satışı için takvim planlandığı şekilde gidiyor; devir görüşmelerinde sorun yok-Kaynak

İSTANBUL, 30 Mart (Reuters) – Konu hakkında bilgi sahibi bir kaynak, Demirören ile Doğan Grubu arasında Doğan medya şirketlerinin satışı için takvimin planlandığı şekilde ilerlediğini söyledi.

Doğan Holding yazılı ve görsel medyadaki bağlı ortaklıklarının önemli bir kısmındaki paylarının satışı ve devri için Demirören Holding ile görüşmelere başladığını açıklamış; Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan da, Demirören Ailesi ile grubun medyadaki hisselerinin satışı için ön protokol imzaladıklarını duyurmuştu. internet sitelerinde bugün yer alan kulis haberlerde, Doğan Medya Grubu’nun Demirören Grubu’na satışında son dakika pürüzü çıktığı belirtilirken; gün içinde Doğan Grubu hisselerinde de bir miktar satış gözlendi.

Konu hakkında bilgi sahibi bir kaynak Reuters’a yaptığı değerlendirmede, “Demirören ile Doğan Grubu arasında Doğan Medya şirketlerinin satışı için takvim planlandığı şekilde gidiyor. Hisse devir görüşmelerinde sorun yok” dedi.

Doğan Holding DOHOL.IS hisseleri bugün 1.28 liraya kadar gerilemesinin ardından saat 1630’da yüzde 0.75 yükselişle 1.34 liradan işlem görüyor. Doğan Gazetecilik DGZTE.IS 3.59 liraya kadar gerilemesinin ardından aynı saatte yüzde 1.09 kayıpla 3.63 liradan, Hürriyet HURGZ.IS hisseleri ise 1.26 liraya kadar gerilemesinin ardından yüzde 4.38 düşüşle 1.31 liradan işlem görüyor.

(Haberi bildiren Orhan Coşkun; haberi yazan Ceyda Çağlayan; Redaksiyon Ebru Tuncay)

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ