Akıllı Gündem

Dell PC üretmeyi bırakmayacak

Dell PC üretmeyi bırakmayacak

Dell, EMC’yi satın almasına rağmen PC üretiminde büyük bir role sahip olmayı sürdürecek. EMC’yi 67 milyar dolara satın aldığını duyurduktan sonra Michael Dell, yeni felsefelerinin “büyü ya da eve git” olduğunu söyledi. Geçen sonbaharda da PC endüstrisinden asla kopmayacağını belirtti. CRN’e konuşan Genel Müdür Yardımcısı Jeffrey Clarke, “Dell, tam anlamıyla bir hizmet sağlayıcı oluyor. PC de Dell’in ekosisteminin ayrılmaz bir parçası. Michael Dell’in de dediği gibi, tüm her şeye sahip olmadan tam anlamıyla bir girişimci şirket olamazsınız”. IDC şirketinin verilerine göre Dell, HP ve Lenovo’dan sonra PC üretiminde dünyada 3.şirket konumunda.

 

Pazar dominasyonu

Clarke, şu an bu 3 şirketin piyasanın %54’ünü elinde tuttuğunu ve bunun gelecekte de artacağını söyledi. “Sony bırakıyor, Toshiba’nın PC işi de sallantıda, Acer %25’lik düşüş yaşadı. Samsung da PC piyasasını bırakıyor. Kim kaldı?”. Michael Dell, gelecek 5-7 yıl içinde PC satışlarının %80’inini 3 PC yapımcısı sağlayacak ve Dell de bunlardan biri olacak.

Bahsetmediği bir şirket ise Apple. Apple, Mac’leri ile inanılmaz bir gelişme yaşadı. Ancak her durumda biz büyük resmi anladık: Dell, kesinlikle PC piyasasını bırakmayacak. Ki bu da iyi bir haber, çünkü şirket zaten düzgün bilgisayarlar üretiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ