Akıllı Gündem

Dell notebooklarda kablosuz şarj dönemini başlattı

Akıllı telefonlarda kullanılan kablosuz şarj teknolojisi, ilk kez bir notebook da kullanıldı. Dell Latitude 7285 bir şarj platformu üzerine konularak kablo derdi olmadan pilini doldurabiliyor.

Dell notebooklarda kablosuz şarj dönemini başlattı

XPS 13 2-in-1 dizüstüleri ile CES 2017’de boy gösteren PC devi Dell, Latitude 7285’in 2-in1 serisi ile de ilk kablosuz şarj olabilen bilgisayarları duyurdu.

Boyutu yüzünden taşınabilir bir çözüm olmasa da, Dell Latitude 7285 bir şarj platformu üzerine konularak kablo derdi olmadan pilini doldurabiliyor. Witricityşirketinin kablosuz şarj teknolojisini kullanan Dell, bu özelliği cihazlarına eklemek için yıllarca çalıştığını söylüyor ve şimdi, çabasının meyvelerini topluyor.

Sihirli değil, kablosuz
Dell Latitude 7285’in tek özelliği kablosuz şarj olması değil. 2’si bir arada cihaz, hem dizüstü hem de çıkarıp-takılabilir dokunmatik tablet. Ama kablosuz şarj özelliğini kullanabilmek için cihazı klavyesine bağlamak gerekiyor.

Dell Latitude 7285 ile ilgili görsel sonucuIntel’in Kaby Lake işlemcisi ile güçlendirilen cihaz, ayrıca iki farklı klavye seçeneğine sahip. Birincisi, kendi piline sahip olan ve 4 saat ek pil ömrü sağlayan Surface benzeri Folio klavye, ikincisi ise sabit kullanıma daha uygun olan standart sert bir klavye.

Dell Latitude 7285 ile ilgili görsel sonucu

Fiyat konusunda henüz bir açıklama yapmayan Dell, bu yıl bitmeden dizüstüleri raflara yerleştirmeyi planlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ