Akıllı Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyüme ve kurdaki oynaklığı değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyüme ve kurdaki oynaklığı değerlendirdi

Investing.com – Son günlerde döviz kurlarında yaşanan hızlı yükseliş ve TL varlıklarda yaşanan kayıpların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün açıklamada bulundu.

Erdoğan, ilk olarak Türkiye ekonomisindeki büyümeye dikkat çekti ve G-20 ülkeleri arasında 1. sırada olduğumuzu belirterek 2018’de de bu hızlı büyümenin devam edeceğini belirtti.

Kredi derecelendirme kuruluşlarının yanlı kararlarının, ekonomimizi bozmak için gösterdikleri çabaların boşa gittiğini ve Türkiye ekonomisinin güçlü olduğunu ifade etti.

Kurda yaşanan oynaklık içinse; ‘Kur aşağı kur yukarı, geçin bu işleri. Türkiye’nin ekonomisi ortadadır, ortalama olarak %7,4’ü yakaladık mı? Yakaladık. Demek ki sizin koyduğunuz kuralların hiçbiri gerçek değil. Teori başka bir şeydir, pratik başka bir şeydir. Döviz kurunu öcü gibi kullanarak milletimizin kafasını karıştırmaya çalışanlara kötü haber vereyim. Türkiye 2018’de yüksek büyüme oranları ile üzerinde oynanmaya çalışan oyunları bir kez daha bozacak, haberiniz olsun. Uluslararası yatırımcılara sesleniyorum, kapımız size sonuna kadar açıktır, endişe etmeyin.’ dedi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ