Akıllı Gündem

Coca Cola kutusunda insan dışkısı çıktı

Coca Cola kutusunda bulunan insan dışkısı, Kuzey İrlanda’daki fabrikada üretimi durdurdu. İnsan dışkısının nedeni olarak kaçak seyahat eden göçmenler gösterildi. İşte olayın detayları.

Coca Cola kutusunda insan dışkısı çıktı

Geçen hafta Kuzey İrlanda’nın Lisburn kentindeki Coca Cola fabrikasında üretim durduruldu. Fabrikada üretimin durmasına, Almanya’dan getirilen Coca Cola kutularında çıkan insan dışkısının neden olduğu ortaya çıktı.

Sputnik’te yer alana habere göre, Belfast Telegraph’dan Claire O’Boyle’a konuşan bir kaynak, üretim bandındaki kutuların makineleri tıkamasının ardından fark edilen olayla ilgili olarak şunları söyledi: “Kelimenin tam anlamıyla korkunçtu. Çünkü temizlenebilmeleri için makineleri 15 saatliğine kapatmamız gerekti. Bu alışılmadık bir durumdu çünkü kutular genelde İngiltere’nin başka bir noktasından gelirdi ama görünüşe göre bu kez Almanya’dan gelmişti. Konuşulanlara göre, zavallı göçmenler kamyonette uzun süre yolculuk yapmıştı ve çaresiz kaldıkları için de kutuları kullanmak zorunda kalmışlardı.”

Bu göçmenlerin şimdi nerede olduğunu bilmediklerini kaydeden kaynak, teneke kutuların kolayla doldurulup Kuzey İrlanda’ya satılmadan önce üstü açık bir kamyonla fabrikaya getirdiğini de belirtti.

KUZEY İRLANDA POLİSİ: İNCELEME BAŞLATILDI

Olayın fark edilmesinin ardından fabrikayı ziyaret eden Kuzey İrlanda Polis Servisi, dedektiflerin konuyu araştırdığını belirtti. Açıklamada, incelemenin erken aşamalarında oldukları da belirterek daha fazla detay paylaşılamayacağı vurgulandı.

COCA COLA: ÜRÜNLERİMİZİN GÜVENLİĞİ VE KALİTESİNİ CİDDİYE ALIYORUZ

Coca Cola’dan yapılan açıklamada da “Coca Cola ürünlerinin güvenliği ve kalitesini çok ciddiye almaktadır. Lisburn Knockmore Hill’deki fabrikamızda boş kutuların dahil olduğu olaydan haberdarız. Bu konuyu ciddiyetle ele alıyoruz ve incelemede Kuzey İrlanda polisiyle işbirliği yapıyoruz” denildi.

Açıklamada ayrıca, hali hazırda satışta olan Coca Cola ürünlerinin olaydan etkilenmediği ifade edildi.

Kaynak: Sputnik

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ