Akıllı Gündem

Çinli ve Yabancı Bankalar Finansal İşbirliğini Güçlendiriyor

Çinli ve Yabancı Bankalar Finansal İşbirliğini Güçlendiriyor

Çinli ve yabancı bankalar, dün Shanghai kentinde düzenlenen Kuşak ve Yol Sınırötesi İşbirliği Semineri’nde finansal işbirliğini tartıştı.

Kuşak ve Yol inisiyatifinin ortaya koyulmasından bu yana büyük başarılar sağlandığını dile getiren Shanghai Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Jin Yu, gelecek beş yıl içinde söz konusu inisiyatif doğrultusundaki yatırım ve kalkınmanın boyutlarını artıracaklarını belirtti.

Jin, önümüzdeki dönemde Çin’in para birimi RMB’nin uluslararasılaşması, sınırötesi finans, proje yatırımı ve yatırım bankası gibi alanlarda büyük talepler doğacağını kaydetti.

OCBC Bank CEO’su Qian Naiji, Kuşak ve Yol inisiyatifi sayesinde sınır ötesi ticareti, sermaye yönetimi ve sermaye dolaşımı gibi alanlarda daha çok işbirliği, kaynak ve sermaye sağlayacaklarını söyledi.

Avro Bölgesi’ndeki piyasa değeri en yüksek bankalardan olan İspanyol Banco Santander’in Asya-Pasifik Bölgesi CEO’su Kong Xu da seminerde, Avrupa kıtasının, Kuşak ve Yol çerçevesindeki uluslararası işbirliğinin vazgeçilmez bir tarafı olduğuna işaret etti.

Çin Uluslararası Radyosu

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ