Akıllı Gündem

CIA iPhone ve Android telefonları hack’leyebiliyor

WikiLeaks, ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı CIA hakkında yeni açıklama yaptı.  WikiLeaks, CIA’in Android, iOS, Linux, macOS, Windows işletim sistemlerini hack’leyebildiğini iddia etti.

CIA iPhone ve Android telefonları hack’leyebiliyor

ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı CIA, iPhone ve Android hack’lenebiliyor! Bu iddia, CIA’in gizli belgelerini ifşa eden dünyaca ünlü WikiLeaks’e ait. WikiLeaks, yaptığı yeni açıklamada ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı’nı tehdit etti. Dün CIA’e ait ‘Kasa Dairesi 7’ belgelerinin sadece yüzde 1’inin ifşa ettiğini duyuran WikiLeaks, gizli servisin gizli marifetlerini de açıklamaktan geri kalmadı.

CIA’E AİT 8 BİNDEN FAZLA İFŞA EDİLDİ

WikiLeaks, CIA’e ait 8761 gizli belgeyi sızdırmış ve bu belgelerin istihbarat kurumunun ‘küresel ölçekli gizli hack uygulamasını ortaya çıkardığını’ belirtmişti. WikiLeaks’e göre CIA, Android, iOS, Linux, macOS, Windows işletim sistemlerini hackleyebiliyor, hatta Samsung’un akıllı TV’lerini mikrofon olarak kullanıp ortam dinlemesi yapabiliyor.

UYGULAMA ŞİFRELEME SİSTEMLERİNİ AŞABİLİYOR

WikiLeaks’in sızdırdığı belgelere göre CIA birimleri ayrıca akıllı telefonlardaki Whatsapp, Telegram, Signal, Weibo gibi uygulamaların kullandığı şifreleme sistemini aşabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ