Akıllı Gündem

Cep telefonunu elinden alan annesi ile mahkemelik oldu

15 yaşındaki İspanyol genç, ders çalışması için elinden telefonunu alan annesine dava açtı.

Cep telefonunu elinden alan annesi ile mahkemelik oldu

İspanya’da görülen çok ilginç bir dava dünya basınının gündemine taşındı. 15 yaşındaki genç annesini dava etti. Dava nedeni ise annesinin elinden cep telefonunu alması.
La Voz De Almeria’nın haberine göre gencin annesi, çocuğun daha fazla ders çalışmasını istiyordu. Bu yüzden de çoğu ebeveyn için mantıklı gözüken bir yöntem uyguladı: Çocuğun telefonunu aldı.
28 Şubat tarihli bu olay çocuğu oldukça rahatsız etti ve genç, annesine dava açtı. Genç, annesinin dokuz ay boyunca hapse atılmasını ve yasal masraflarını ödemesini istedi. Anneye atfedilen suç ise “kötü davranış” idi.
Salı günü gerçekleşen davada hakim, muhtemelen genç hariç kimse için sürpriz olmayan bir karar alarak annenin, tamamen ebeveyn yetkisi dahilinde davrandığına karar verdi. Bu yüzden de davanın iptaline hükmetti.
Local’ın söylediğine göre hakim, “eğer oğlunun cep telefonu ile dikkatini dağıtmasına ve derslerinden geri kalmasına izin verseydi sorumluluk sahibi bir anne olmazdı” diyor. Ayrıca annenin davranışın uçlarda olmadığını da belirtiyor.
Tabii ki bu, bir gencin teknoloji konusunda ailesine karşı cüretkâr davrandığı ilk örnek değil. Geçtiğimiz yıl da Avusturyalı bir genç, küçüklüğünde tuvalette çekilmiş resimlerinin ailesi tarafından Facebook’a koyulması sebebiyle dava açmıştı…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ