Akıllı Gündem

Casper Via V8 format atma ve sıfırlama nasıl yapılır

Casper Via V8 format atma ve sıfırlama işlemi nasıl yapılır? Casper Via V8 akıllı telefonlarda donma, yavaşlama sorunlarını gidermek için fabrika ayarlarına dönme ve sıfırlama.

Casper Via V8 format atma ve sıfırlama nasıl yapılır

Casper Via V8, 8 çekirdekli işlemcisi ve etkileyici tasarımıyla akıllı telefon pazarında başarılı satış rakamlarına ulaştı. Uygun fiyatı, şık tasarım ve yüksek performansla buluşunca binlerce kullanıcının tercih ettiği modeller arasında yer aldı. Ancak Android 4.4.2 KitKat ile satışa sunulan cihaz, donma, yavaşlama ve virüs bulaşması gibi çeşitli sorunlar nedeniyle kullanıcıların etkili bir akıllı telefon deneyimi yaşamalarını engelliyor. Casper Via V8”lerde genelde sistem hataları, uygulama donma, ekran kilidi, donma gibi hatalar görülmektedir. Bu hataları gidermek için cihaza format atmak gerekiyor. Aşağıda size Casper Via V8 telefonlarda format işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız. Ancak format işlemine geçmeden önce cihazda bulunan fotoğraf, video, kişi listeniz, telefon numaraları, önemli belgelerinizi yedeklemenizi öneririz. Aksi taktirde cihaz sıfırlanacağından bu bilgileri kaybedebilirsiniz. Ayrıca format işlemi esnasında telefonun şarjının tam dolu olmasına dikkat edin. Casper Via V8”lerde iki farklı format yöntemi bulunmaktadır.

1 Yöntem

Menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil adımlarını takip ederek format işlemini onaylayın. Cihazınız kapanıp açılacaktır ve ilk günkü gibi sıfır olacaktır.

2 Yöntem

Bu yöntemde ise telefonun fiziksel tuşlarından yararlanarak, kurtarma modu (recovery mode) üzerinden format işlemi.

 

 

İşlemi yapmak için;

– Telefonu kapatın

– Ses açma, ses kısma ve güç (kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

– Bir süre sonra siyah ekran üzerinde beyaz yazılarla karşılaşacaksınız. Burada tuşları bırakabilirsiniz.

– Bu aşamada kurtarma modu ekranına geçiş için 1 kez ses açma tuşuna basmalısınız.

– Kurtarma modu ekranında dokunmatik çalışmaz; seçenekler arasında aşağı yukarı gidebilmek için ses tuşlarını, onay için ise sol en altta bulunan ‘Seçenekler’ tuşunu kullanmalısınız.

– Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve seçenekler tuşuyla onaylayın.

– Ses kısma tuşuyla ‘Yes–delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve seçenekler tuşuyla onaylayın.

– Ses kısma tuşuyla ‘Wipe cache partition‘ seçeneği üzerine gelin ve seçenekler tuşuyla onaylayın.

– İlk sıradaki ‘Reboot system now‘ seçeneğini seçenekler tuşuyla onaylayın. Artık formatlama işlemi başladı. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

Casper Via V8”e format attıktan sonra kod hatası yaşayan okuyucularımız burada hazırladığımız sayfayı ziyaret edebilirler.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ