Akıllı Gündem

Büyük boyutlu mailleri göndermek için Mail Drop

Büyük boyuttaki ekleri e-mail ile göndermek için Mail Drop kullanın. iOS 9.2 ile iPhone’dan büyük boyutlu dosya göndermek artık daha kolay. Mail App, OS X Yosemite ile ilk olarak Mac’lerde kullanılan özellik olan Mail Drop’ı destekliyor. Mail Drop sayesinde iCloud’u geçici ara istasyon olarak kullanarak 5GB’a kadar dosya eki gönderebilirsiniz.

Büyük boyutlu mailleri göndermek için Mail Drop

OS X’te de olduğu gibi ek göndermeyi Mail Drop ile başlatmak zorunda değilsiniz, büyük bir ek göndermek istediğinizde Mail App bunu bir seçenek olarak size önerir. İçinde büyük boyutlu bir ek olan maili göndere bastığınızda Mail Drop’u kullanma seçeneği gelir ve alıcı, gönderdiğiniz dosya ekini iCloud’dan 30 gün içerisinde alabilir. Mail Drop vasıtasıyla gönderilen ekli bir mail alan kullanıcıya, eki iCloud’dan indirebilmesi için bir link gönderilir. Ayrıca mailin içerisinde dosyanın hangi tarihe kadar erişime açık olduğu bilgisi de var.

İlişikler şu sınırları aşıyorsa Mail Drop kullanılarak gönderilemez:\r\n

 

  • İleti ilişikleriyle birlikte 5 GB boyutunu aşıyorsa. İletinizin içeriklerini birkaç e-posta iletisi halinde göndermeyi veya ilişiklerinizi sıkıştırarak boyutlarını mümkün oldukça küçültmeyi deneyin.
  • İletiye sıkıştırılmamış bir klasör iliştirilmişse. Şu adımları kullanarak ilişikleri sıkıştırın.
  • Çok fazla ileti gönderilirse veya maksimum alıcı sayısı aşılırsa. Gelen kutusu boyutu ve ileti gönderme sınırları hakkında bilgi edinin.
  • 1 TB Mail Drop depolama sınırına ulaşılması. Her ilişik 30 gün boyunca saklanır. Bu nedenle önceki ilişiklerin saklanma süresi dolduğunda ve daha fazla saklama alanı kullanılabilir olduğunda yeni ilişikler gönderebilirsiniz.

Şu sınırları da gözden geçirmelisiniz:

 

  • Mail Drop için sistem gereksinimlerine bakın.
  • Bir e-posta gönderdikten sonra alıcılara Mail Drop ilişiklerini indirmeleri için 30 gün süre tanınır.
  • Alıcının e-posta uygulaması, ilişiğin teslim edilmesini engelleyen daha düşük bir ileti boyutu sınırına sahip olabilir.
  • Bir ilişiğin yüklenmesi ve indirilmesi için gereken süre Internet bağlantınıza ve ilişiğinizin boyutuna göre değişebilir.
  • Bağlantıda fazla miktarda indirme varsa veya trafik yoğunsa alıcılar ilişiğinize erişemeyebilir.

 

Gülin Yazıcıgil / akilligundem.com

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Ecem dedi ki:

  Mail dropu gönderdikten sonra yolladığım mail drop nereye gidiyor?

BİR YORUM YAZ