Akıllı Gündem

Bu Youtube Kanalı Yerli ve Organik Tohum Dağıtıyor!..

Son dönemde Youtube kanalları çok çeşitlendi ve birbirinden farklı konularda değerli içerikler üretilmeye başlandı

Bu Youtube Kanalı Yerli ve Organik Tohum Dağıtıyor!..

Kaliteli içerik üreten Youtube Kanallarına güzel bir örnek ise organik tarım konusunda videolar hazırlayan Aydın Bulgurcuoğlu’ndan geldi. Kendi adıyla yayın yaptığı kanalında evde organik tarım yapmak isteyenlere pratik ve uygulanabilir bilgiler sunuyor.

Organik tarım günümüzün en önemli konularından birisi. Bu nedenle internet üzerinden organik tarım nasıl yapılır, organik tohum nereden bulabiliriz gibi araştırmaların sayısı önemli ölçüde arttı.

Genetiği oynanmış GDO’lu dediğimiz ürünler nedeni ile her geçen gün yeni yeni sağlık sorunları ile karşılaşıyoruz. Metabolizmamıza giren her türlü gıdanın bizlere önemli etkileri oluyor. Sağlıklı ve doğal gıdalar bizleri daha iyi yaparken, hormonlu gıdalar sağlığımızı bozmaya devam ediyor.

Son yıllarda çıkan pek çok hastalıkta, ya doğrudan ya da vücudun bağışıklık sistemini zayıf düşürdükleri için endirekt olarak GDO’lu ürünlerin etkisi olduğu söyleniyor. Uzmanların doğal gıda tüketiminin önemini sürekli vurgulamalarına rağmen, işlenmiş gıdalar çok çeşitliliği, kolay ulaşılabilir olmaları, hazırlanmalarının kolaylığı ve en önemlisi ucuz olmaları nedeni ile organik gıdalara tercih ediliyor.

Evlerimizde, balkon ya da teraslarda, hobi bahçelerinde hatta mutfaklarımızda ki küçük saksılarda yetiştirebileceğimiz organik ürünler ile bu durumu mümkün olduğunca tersine çevirebiliriz. Bunu nasıl yapabileceğimiz konusunda internet üzerinde pek çok bilgiye ulaşabiliriz. Bunlardan birisi de https://www.youtube.com/aydinbulgurcuoglu/ Youtube kanalı. Kendi kendimize yapabileceğimiz basit tarım için bir çok bilgiye ulaşabileceğiniz kanal ayrıca yılda bir kez yaptığı çekilişler ile tamamen doğal, organik tohumları ücretsiz olarak hediye ediyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak çekilişe sizler de katılabilirsiniz.

Çekiliş ile ilgili bilgileri aşağıdaki videodan edinebilirsiniz;

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ