Akıllı Gündem

Bozulan bir telefondan en kolay nasıl veri kurtarılır?

Kullanılamayacak şekilde bozulan telefonlarınızın içinde sizin için çok önemli bilgiler, resimler, videolar olabilir. Peki bozuk telefonumuzdaki bu bilgileri nasıl kurtarabiliriz?

Bozulan bir telefondan en kolay nasıl veri kurtarılır?

Tüm bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda Embedded Multimedia Card (EMMC) denilen bellekler bulunur. Bu kartlar ilk olarak Samsung tarafından üretilmiş ve kullanılmaya başlanmıştı.

Verilerinizi kurtarmanın karmaşık pek çok yolu var. Ancak şimdi bahsedeceğimiz yöntemin bu yollardan en kolayı olduğunu düşünüyoruz. Tamir edilemeyen bozuk bir telefondan verilerinizi kurtarmak için anakartınızın üzerinde bulunan EMMC çipine odaklanmalısınız. Söz konusu verileri kurtarmak için bu çipleri bir EMMC okuyucusuna dönüştürebilirsiniz fakat anakart hakkında fazla bilginiz yoksa bu yöntemi uzman ellere bırakmalısınız.

Bu çipler çok basit bir yapıda üretilmiştir. Birkaç küçük lehimle, EMMC çipleri bir usb kart okuyucusuna çevirebilirsiniz. Bu yöntem ile çoğu zaman verilerinizi kurtarabilirsiniz. Ancak her işlemde başarılı olma garantisi yoktur. Sizin de eğer böyle bir telefonunuz varsa EMMC çip üzerinden verilerinizi kurtarmayı deneyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ