Akıllı Gündem

Bosch, Geleceğin Teknisyenlerine Yatırım Yapıyor

Bosch’un, hizmet ağının yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak ve gençlere iş fırsatları sunmak üzere Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurduğu Bosch Service Eğitim Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Bosch, Geleceğin Teknisyenlerine Yatırım Yapıyor

Bosch, hizmet ağının yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak ve gençlere iş fırsatları sunmak amacıyla Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesine ‘Bosch Service Eğitim Merkezi’ kurdu. Açılışı yapılan merkezde başalırı olan öğrencilere Bosch Car Servicelerde staj imkanı sağlanacak.

Dünyanın önde gelen servis ve teknoloji tedarikçisi Bosch, Türkiye’de hizmet ağının yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak ve gençlere cazip iş fırsatları sunmak amacıyla yatırımlarını sürdürüyor.

Dünya çapında 15.000 üyesi bulunan, dünyanın en büyük bağımsız araç bakım ve onarım servis zincirine sahip ‘Bosch Service’ organizasyonunu bünyesinde bulunduran şirket, Türkiye genelinde büyümesini sürdüren organizasyonun ihtiyacı olan insan kaynağını yetiştirmek amacıyla meslek liseleri bünyesinde eğitim merkezleri hayata geçiriyor.

Bu amaçla Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan Bosch Service Eğitim Merkezi’nin açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Serkan Gür, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Bahçeşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young ve Bosch Otomotiv Yedek Parça Türkiye, İran ve Orta Doğu Bölge Direktörü Kıvanç Arman, Okul Müdürü Aykut Akca, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı bir törenle yapıldı.

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young açılışta yaptığı konuşmada, Bosch Grubu’nun geleceğin mobilitesiyle ilgilili vizyonunun‘Otonom, emisyonsuz, kazasız ve stressiz’ sürüşü gerçekleştirmek olduğunu, bu vizyonun gerçekleşmesinde Bosch Yedek Parça İş Birimi ile Bosch Service’lere önemli rol düştüğünü söyledi.

Bosch Service, Türkiye çapında büyüyor

Bugün itibarıyla 58 ilde, toplam 200 Bosch Car Service ile 90 Bosch Diesel Service’in hizmet verdiğini belirten Young, 2020 yılına kadar 70 ilde 300 Bosch Car Service’e ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Bosch Otomotiv Yedek Parça Türkiye, İran ve Orta Doğu Bölge Direktörü Kıvanç Arman yorumu ise: “Servis organizasyonumuzu genişletirken, bir diğer öncelikli amacımız hizmet kalitesini daha da iyileştirmek. Bu sektörde uzmanlık ve ustalık çok önemli. Sektördeki yetişmiş eleman sıkıntısını gidermeye katkıda bulunmak, kendi hizmet ağımız için yeni iş gücü yetiştirmek, gençlere yeni ve cazip iş fırsatları sunmak üzere meslek liseleri bünyesinde eğitim merkezlerinin hayata geçmesine destek veriyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz eğitim merkezinde öğrenciler, okulda öğrendikleri teorik bilgileri uygulamaya geçirecekler. Ekipmanları daha yakından tanıyarak kullanımı konusunda uzmanlaşacaklar.”

Staj imkanı sağlanacak

Bosch Service Eğitim Merkezi’nde, her yıl seçilen 20 başarılı öğrenci, Bosch Car Service ve Bosch Diesel Service’lerde staj yapma imkanı yakalayacak ve bu öğrenciler mezun olduklarında Bosch Service’lerde öncelikli olarak istihdam edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ