Akıllı Gündem

Borusan Mannesmann’a “ÇED Gerekli Değildir Kararı” Verildi

Borusan Mannesmann’a “ÇED Gerekli Değildir Kararı” Verildi

Borusan Mannesmann’ın Gemlik Boru Üretım Tesısıne İlave Fosfatlama ve Paketleme Hattı Projesi ile ilgili “ÇED gerekli değil kararı” verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin verdiği bilgilere aşağıda yer verilmiştir:

 BURSA ili GEMLIK, ilcesi Ata Mah. Sanayi Cad. No: 54/68 adresinde, 953 ada, 35 nolu parsel numarasında kayıtlı bulunan 306.469,52 m2?lik tapulu alanın 154.183,74 m2?lik kapalı alanı mevkiindeki BORUSAN MANNESMANN BORU SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından yapılması planlanan MEVCUT BORU ÜRETIM TESISINE İLAVE FOSFATLAMA VE PAKETLEME HATTI (HAVUZ HACMİ 548 m3) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince MEVCUT BORU ÜRETIM TESISINE İLAVE FOSFATLAMA VE PAKETLEME HATTI (HAVUZ HACMİ 548 m3) projesi’ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

 

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ