Akıllı Gündem

Borusan Holding dijital dönüşümde 3 yıllık yolculuğa başlıyor

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, dijital dönüşüm yolunda attıkları adımları ve yol haritalarını açıkladı.

Borusan Holding dijital dönüşümde 3 yıllık yolculuğa başlıyor

Borusan Holding geçen yıl kapsamlı bir dijital dönüşüm yolculuğuna çıktı. Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, dijital dönüşümlerini ve kat ettikleri yolu şöyle anlattı:

DAHA CESUR

“İnovasyon yolculuğumuza 4 yıl önce başladık ve süreçlerimiz oldukça hızlı ilerliyor. B2B bulunduğumuz sektörlerde pazar platformu niteliğinde, tamamen elektronik ticarete dayanan

yeni ticari şirket kurduk. Bu yıl bu şirketlerimize ölçek kazandırmayı hedefliyoruz. Bu süreç mevcudu kontrollü yönetmekten çok farklı. Daha cesaretli davranıp para harcanması ve zararların kabul edilmesi lazım ki işi büyütebilelim.

ÜÇ TEMEL ALAN

Borusan’da portföyümüzdeki yüksek marjlı, katma değeri daha yüksek olan işleri artırmamız gerektiğini uzun zamandır biliyoruz. Bunu da 3 temel alana inovasyon, Ar-Ge ve dijital dönüşüme yoğunlaşarak yapıyoruz. 2016 bizim için dijitalleşmede oldukça kritik bir yıl oldu.

100 PROJE BELİRLEDİK

Tüm şirketlerimizle 4-5 ay gibi bir süre çalışarak, 100’e yakın proje oluşturduk. Zaman planları, görev dağılımları ve sorumlularını belirledik.

Bu yıl, 3 yıllık yolculuğa başlıyoruz. Üretim odaklı şirketler perspektifinden bakıldığında çalışmalarımız yeni endüstri devrimi olarak adlandırılan Sanayi 4.0’a geçiş ile eş zamanlı ilerliyor.

200 MİLYON DOLAR

Dijitalleşme sürecinin grup şirketlerimizdeki bir diğer odağı da hizmet sektörü. İş yapma süreçlerimizi dijitalleştiriyor ve yeni teknoloji çağının gereklerine uygun olarak dönüştürüyoruz. 2020 yılına kadar Ar-Ge, inovasyon ve dijitalieşmeye 200 milyon dolar yatırım yapacağız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ