Akıllı Gündem

BMW ve Baidu ortaklığı bitti mi?

BMW ve Baidu ortaklığı bitti mi?

Yapılan haberlere göre BMW, otomatik pilot projesi için birlikte çalıştığı Çinli teknoloji devi Baido ile ortaklığını bitirdi.

Birçok farklı kaynaktan alınan habere göre, otomatik pilot araçları üzerindeki iki yıllık ortaklıktan sonra otomobil devi BMW ve Çinli teknoloji devi Baidu ortaklığı bitti. Baidu’nun şimdi Amerika’daki otonom araç teknolojisi deneylerinde birlikte çalışmak için farklı bir firma arayışına girdiği söyleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Reuters’e konuşan Baidu’da otonom araç departmanını başkanı Wang Jing, şuan Amerika’daki testler için Ford‘a bağlı Lincoln araçlarını kullandıklarını belirten Jing, herhangi bir ortaklığa açık olduklarını dile getirdi.

Baidu ve BMW sözcülerinin bu haberleri yalanlamasına karşın, Reuters‘e konuşan bir BMW yöneticisi ise iki şirketin otonom araç araştırmalarında yollarını ayırarak farklı yönler izlediklerini belirtti. Şirketin Çin yöneticisi Olaf KastnerReuters‘e “Fark ettik ki iki şirketin de gelişim hızları ve bu konudaki fikirleri biraz farklılık gösteriyor.” şeklinde konuştu.

BMW otomatik pilot teknolojisini 2021 yılında pazara getirmeyi planlıyor. Bu konuda daha aceleci davranan Baidu ise 2018 yılını hedefliyor. İki şirket arasındaki fikir ayrılığını destekleyen buna benzer pek çok örnek bulunuyor.

Baidu ve BMW’nin bu konudaki ortaklığı ise ilk olarak 2014 yılında başlamıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ