Akıllı Gündem

BMW elektrikli araçta hedef büyüttü

BMW elektrikli araçta hedef büyüttü

Elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmaya başladığı şu günlerde, pek çoğumuz trafikte ilerlerken onlardan en az bir veya birkaç tanesiyle mutlaka karşılaşıyoruz. Tabii bu araçlara rağbet artmaya başladıkça otomobil devlerinin de bu pazardaki rekabeti git gide kızışmaya başlıyor.

Bahsettiğimiz bu elektrikli araç pazarının şüphesiz ki en güçlü üyelerinden biri Alman otomobil devi BMW. Şuanda i3 ve i8 modelleriyle piyasada yer alan otomobil devinin geleceğe dair planları ise oldukça cürretkar.

BMW ve Baidu ortaklığı bitti mi?

2016 yılı içerisinde şimdiye kadar toplam 60 bin elektrikli araç satmayı başaran BMW, önümüzdeki yıl için bu hedefini büyüterek toplam 100 bin elektrikli araç satmayı planladığını açıkladı. Şirketin bu hedefine ulaşıp ulaşamayacağı tartışılırken, uzmanlara göre ise BMW‘nin bu yılki satış grafiği göz önüne alındığında hedefleri biraz fazla iddialı.

Bu iddiasını tutturmak için kolları sıvayan otomobil devi, ilk olarak gelecek yılki hedefine ulaşabilmek için i3 modelinin menzilini %50 arttırmayı planlıyor.

Image with BMW i3 and BMW

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ