Akıllı Gündem

Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı?

Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı?

Piyasada titrek, emin olmayan ve korkutucu bir atmosfer var. Bitcoin fiyatı, geçen 72 saatlik süre boyunca 8500 $ ‘ın altına indi. Herkes, boğa piyasası kriterlerine girebilmek için 12.000 dolarlık sınırı geçmesi beklenen Bitcoin hakkında konuşuyor. Bugün itibariyle, 12.000 $ ‘lık fiyat seviyesi, bu yıl 21 Ocak’ta Bitcoin’in 12.000 dolar olduğu son zaman göz önüne alındığında çok uzak görünüyor.

Dün öncesine kadar olan tüm grafik göstergeleri, Bitcoin’in 8500 $ seviyesinin üzerinde kalmasına ve 11K’ya kadar çıkabileceğine işaret etti. Bugünün birçok farklı kaynaktan ortaya çıkması, Bitcoin’in 7000 $ seviyesinin altına düşmesini öngörüyor. Bu da muhtemelen Şubat ayı başındaki 5900 dolar seviyesinin altına iniyor.

Tarihsel olarak, 200 günlük hareketli ortalama, piyasaların hala genç ve hassas olduğu 2015 yılında 50 günlük hareketli ortalama ile geri gelmişti. Bitcoin fiyatları ise 300 $ civarında seyrediyordu. Bu temel göstergeler henüz karşılanmadıysa da, buluşmaya çok yakınlar.

Dow Jones’tan Nasdaq’a her şey son iki günü düşük seviyelerde kapattı ve analistler, piyasanın uzun süredir devam eden kıyametinin muhtemelen şimdi gerçekleşeceğini düşünüyorlar. Birçoğu, iki gün düşüklüğünün sadece Trump’ın Çin ticaret kararından kaynaklandığını iddia ediyor.

New York’tan kıdemli bir tüccar olan Jeremiah Scanlon,

Bitcoin evangelist ve madenci Kenneth Yanger şöyle diyor:

Piyasalar, pazartesi gecesi pazartesi günlerinde, ABD ve Çin arasındaki bir ticaret savaşının gerginliğinden sonra Wall Street’teki iyileştirilmiş ruh hali nedeniyle 2015’ten beri en büyük tek günlük kazanımla inanılmaz bir iyileşme gördü.

Bitcoin [BTC]:

Basın zamanında Bitcoin, dün başından bu yana% 5 düşüş yaşayan 135 milyar dolarlık piyasa değeri olan bir jetonla 7940 $ seviyesinde işlem görüyordu. Birçoğu hisse senedi piyasalarının kripto piyasası ile olan ilişkilerini tartıştı. Toplumdaki insanlar kripto pazarının borsalardan etkilenmeyeceğine inanmasına rağmen, birçok analist bu teoriyi test etmek için gerçek bir senaryo olmamıştı.

Yakın zamanda Bitcoin Fund Managing şirketini başlatan New York’tan bir hedge fon yöneticisi olan Karen Mejia,

“Hiçbiri olmayan bağlantılara bakmayın. Kripto pazarları ve Borsalar şimdiye kadar ayrı varlıklar olmuştur. Eğer bu yılki çöküşleri görürsek, bu Bitcoin’in gerçek testi olurdu. Şimdiye kadar gördüğümüz şey, çok zayıf elleriyle çok reaktif, olgunlaşmamış bir kripto piyasasıdır, ancak bir şey kesin – Bitcoin bir hamamböceğidir, asla ölmeyecek. ”

Stok X Operasyon Uzmanı Alex Philip Lucas şöyle diyor:

Borsalar düştüğünde (eğer varsa), Bitcoin’in konumunu tutabileceğini sadece zaman gösterecektir. “Akıllı para” paralarını altın, gümüş ve bitcoin’e mi park edecek? Bunu yaparlarsa, analistler, kripto para piyasasının şimdiye kadar tanık olduğu en büyük boğa koşusuna yol açabileceğini söylüyor. Düzenleyiciler sakinleşiyor ve G20’den olumlu haberler olsa da, analistler, boğaların kaçmasına neden olabilecek bir tetikleyici beklediklerini söylüyorlar.

John McAfee son tweetinde şöyle diyor:

Şu anki duygu hala yükselişte ve bu ayın başındaki 11.700 $ ‘lık fiyattan ve’ günlük analiz ‘ile birden fazla blog yazarı ve YouTuber’ın dramatik düşüşüne rağmen, 6000 $’ a düşebiliyor. Topluluktaki birçok kişi bu mevcut çöküşü 20 bin dolardan mevcut seviyeye “sağlıklı” olarak adlandırıyor.

SAP’de bir danışmanlık ortağı olan Arleen Meida ve bir kripto fanatiği şöyle diyor:

Basın zamanında 50 günlük MA’da ufak bir tarafa doğru hafif bir eğriyle, sorun, piyasada 6000 dolara doğru daha fazla satış baskısı görecek mi? Yoksa satıcılar yoruldu ve piyasa 10 bin dolar olana kadar yükselişe geçti mi? Eğer yaparsak, “ölüm-arası” olmazdı, ama eğer fiyat 8 milyar dolar ya da daha düşük kafalarda dolarsa, birkaç ay sürecek bir ayı piyasasına girebiliriz.

ambrcrypto

Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı? isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ