Akıllı Gündem

Bitcoin G20 Üyelerinin Kriptoları Döviz Olarak Görmemesiyle Yükselişe Geçti

Bitcoin G20 Üyelerinin Kriptoları Döviz Olarak Görmemesiyle Yükselişe Geçti

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Çarşamba günü yüksek seyretti, G20 üyeleri kripto paraların dövizden ziyade varlık gibi hareket ettiğini söyledi.

Bitcoin saat 15.43’te Bitfinex borsasında %7,89 artarak 9.045,50$ oldu, oturumun pik noktası 9.140,60$’dan uzakta değildi. Kripto para Şubat ayında 6.000$’a kadar inmeden önce Aralık ayında 20.000$’ı test etmişti.

Buenos Aires’teki G20 zirvesindeki finansal liderlerin bu hafta kripto paralarla ilgili özel bir hamle yapması beklenmiyor. Onun yerine, Bitcoin ve diğer dijital paralardan gelen vergi kazançlarını destekleyerek popüler alternatif dövizi bir varlık gibi gördüklerini açıkladılar.

Kripto para fiyatları haberlerden sonra destek gördü, yatırımcılar baskıcı bir düzenlemeden dolayı korkulara sahipti. Grubun finansal risk için sektörü yakından takip etmesi bekleniyor ve Finansal Denge Heyeti’nden Temmuz ayında kripto-varlıklar üzerindeki çalışmalarını isteyecek.

Pazartesi günü FSB Başkanı ve İngiltere Bankası Başkanı Mark Carney G20 liderlerine yazılı bir beyanda bulunarak sanal dövizlerin finansal denge için bir tehdit unsuru olduğunu söylemişti.

Carney, “Carney “ekonomik krize neden olacak yanlış hatları düzeltme çalışmalarıyla, FSB dinamik uygulamalara yönelik yeni politika dizayn etmeye ve G20 reformlarının etkilerini evrimleştirmeye çalışıyor.” dedi.

Diğer sanal dövizler de yüksek seyrediyor, rakip Ethereum Bitfinex borsasında %9,76 yükselerek 572,97$ oldu. Ripple %4,72 artarak 0,6984 olurken, Litecoin en son %8,91 yükseldi ve 173,01$ oldu.

Diğer haberlerde, muhbir Edward Snowden’e göre, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) birkaç yıldır Bitcoin kullanıcılarını takip ediyor. Oakstar diye adlandırılan proje aslında terörizm ile savaşmak adına kurulmuştu ancak daha ziyade para kaçakçılığını soruşturmak adına kullanılıyor. Bildiri NSA’nın şifre bilgilerini biriktirdiğini ve Bitcoin kullanıcılarının internet aktivitelerini izlediğini gösterdi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ