Akıllı Gündem

Bitcoin FSB’nin Kriptoları Küresel Denge İçin Risk Olarak Görmemesiyle İyileşiyor

Bitcoin FSB’nin Kriptoları Küresel Denge İçin Risk Olarak Görmemesiyle İyileşiyor

Investing.com – Finansal Denge Heyeti (FSB) kripto paraları düzenleme hamlelerini gerçekleştirmediği haberlerinden sonra Bitcoin ve diğer sanal dövizler Pazartesi günü yükselişe geçti.

Bitcoin en son saat 16.03’te Bitfinex borsasında %7,20 artarak 8.254,904 oldu. Kripto para Aralık ayında 20.000$’ı gördükten sonra Şubat ayının başlarında 6.000$’a kadar düşmüştü.

FSB Başkanı ve İngiltere Bankası Başkanı Mark Carney, G20 liderlerine bir mektupta sanal dövizlerin finansal denge için risk teşkil ettiğini söylediler.

20 farklı ekonomiden merkez bankacılar ve ekonomi bakanları Pazartesi ve Salı günü Buenos Aires’te buluşuyor. Japonya gibi bazı üyeler kripto paraları düzenlemek için bekçileri uyardı.

Carney “ekonomik krize neden olacak yanlış hatları düzeltme çalışmalarıyla, FSB dinamik uygulamalara yönelik yeni politika dizayn etmeye ve G20 reformlarının etkilerini evrimleştirmeye çalışıyor.” dedi.

Diğer sanal dövizler yükseliyor, Dünya’nın en büyük ikinci sanal parası Bitfinex borsasında Ethereum %5,04 artarak 528,69$ oldu. Ripple %8,22 arttı ve 0,64640$ olurken Litecoin %5,98 yükseldi, 154,49$ oldu.

Diğer haberlerde, Twitter Inc (NYSE:TWTR), Google (NASDAQ:GOOGL) ve Facebook (NASDAQ:FB) şirketlerini takip ederek sanal döviz reklamlarını, ilk para tekliflerini ve alım-satım reklamlarını yasaklayabilir. Sky News bu yasağın iki hafta içerisinde etki edebileceğini söyledi.

Ocak ayında Facebook ICOs gibi “yanıltıcı veya aldatıcı reklam faliyetlerini” yasaklaşmıştı, Google geçtiğimiz hafta reklam yasaklamalarının Haziran’da başlayabileceğini söylemişti.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ