Akıllı Gündem

Bitcoin fiyatları 7.500 dolar seviyesinde seyrediyor

Bitcoin fiyatları 7.500 dolar seviyesinde seyrediyor

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal para birimleri, “death cross” söylentilerinin etkisiyle değer kaybetti.

Bitcoin 6,47% oranında değer kaybederek 7.501,00 dolara kadar geriledi.

“Death cross” terimi, 50 günlük hareketli ortalama ile 200 günlük hareketli ortalamanın çakışması anlamına gelir. Teknik olarak ayı piyasasına işaret eden bir davranıştır.

Düzenleme kurumları kaygıları ve fiyatlardaki düşüşlerle birlikte yatırımcılar sanal para birimlerinde satış yapıyor. Coinmarketcap.com’a göre toplam piyasa hacmi 300 milyar doların altına geriledi.

Diğer yandan Japonya’da iki büyük kripto para borsasının düzenleme gereksinimlerini karşılamadığı için kapatılması bekleniyor. Tokyo Gateway ve Mr Exchange, güvenlik işlemlerini yükseltmezse kapatılacak. Japonya’daki borsaların ülkedeki düzenleyici kuruma kayıt olması gerekiyor.

Çin’de ise merkez bankasının bu yıl içinde kripto paralarla ilgili çeşitli önlemler alması bekleniyor. Reuters’ın haberine göre ülke aynı zamanda kendi kripto parasının araştırma ve geliştirme işlemlerini sürdürüyor.

Diğer sanal para birimlerinde ise Ethereum 10,94% düşüşle 407 dolara gerilerken Ripple 8,38% düşüşle 0,5311 seviyesine geriledi. Litecoin 13,83% düşüşle 120,40 dolara gerilerken Ripple 8,38% düşüşle 0,5311 dolar oldu.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ