Akıllı Gündem

Bitcoin ‘Death Cross’ satışlarını sürdürüyor

Bitcoin ‘Death Cross’ satışlarını sürdürüyor

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Cuma günü düştü, tatil dolaylı zayıf ticarette “Death Cross” endişeleri çoğalıyor.

Bitcoin saat 13.56’da Bitfinex borsasında %7,83 düşerek 6.945,00# oldu. Geceyarısı gördüğü 6.692,20$ değerinden çok uzakta değil.

Bitcoin’deki düşüş adı sıkça anılan “Death Cross” nedeniyle gerçekleşiyor. “Death Cross” 50 günlük ortalama ve 200 günlük uzun vadeli ortalamanın birbiriyle çapraz geçişini açıklamak için kullanılır. Teknisyenler yaklaşan ayı sinyallerini kestirmek için buna sık sık bakar.

Artan düzenlemeler ve fiyatlardaki düşüş de yatırımcıların sanal dövizlere olan ilgisinin kaybolmasına neden olan diğer faktörler. Toplam kripto para piyasa değeri coinmarketcap.com ‘a göre 2017 Kasım ayından bu yana en düşük değerle neredeyse 260 milyar$’ın altına indi.

Avrupa ve ABD’deki piyasalar Paskalya tatili dolayısıyla Cuma günü kapalı. Sonuç olarak ticaretin zayıf seyretmesi bekleniyor.

Bu sırada, email hizmetleri firması MailChimp “kripto paralarla ilgili üretim, satış, döviz, stok veya piyasacılık yapan” kullanıcılarını ihraç etti. Şirket, sanal dövizler hakkında bilgiler hala yollanabilir dedi.

Otomasyon email hizmeti kripto paralarla ilgili içerikleri yasaklayan son teknolojik şirket oldu. Twitter, Facebook (NASDAQ:FB) ve Google (NASDAQ:GOOGL) özellikle ilk para tekliflerini içeren dijital dövizlerle alakalı reklamları yasaklama adımları atmıştı.

Diğer sanal dövizler de düşük seyrediyor, Ethereum %6,01 düşerek 387,47$ oldu. Ripple %6,87 azalarak 0,49961$’a geriledi ve LiteCoin %1,80 kaybederek 116,61$ oldu.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ