DOLAR
13,4726
EURO
15,2894
ALTIN
793,64
BIST
2.011,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Karla Karışık Yağmurlu
2°C
İstanbul
2°C
Karla Karışık Yağmurlu
Pazar Karla Karışık Yağmurlu
2°C
Pazartesi Çok Bulutlu
2°C
Salı Çok Bulutlu
4°C
Çarşamba Çok Bulutlu
4°C

Bisiklet bayiliği yeni iş fırsatları sunuyor! İşte bayilik veren firmalar

Ülkemizde Bisiklete olan ilginin artması kendisine yeni iş kurmak isteyenlere, yeni fırsatlar sunuyor. Sektörün önde gelen bisiklet üreticileri ve distribütörleri bayilik veriyorlar. İşte bisiklet bayiliği veren firmalar.

Bisiklet bayiliği yeni iş fırsatları sunuyor! İşte bayilik veren firmalar
12.09.2017 13:19
A+
A-

Bisiklet Türkiye’de yükselen bir trend. Şöyle etrafınıza bir ba­kın. Sokaklarda artık daha fazla bisiklet görülüyor. Son dönemde özellikle katlanır bisikletlere olan ilgi arttı. Hem kullanım kolaylığı hem de konfor sunan bu tarz bisikletler çok talep görüyor. Dağ bisikletleri ise gençler arasında hızla yaygınlaşıyor. Ülkemizde bi­siklete karşı oluşan ilgi dağ bisikletinin üretimi ve bu bisikletlerin dağlardan düz yollara inmesiyle başladı. Vitesli bisikletlerin piya­saya sürülmesiyle bu ilgi giderek arttı. Çünkü vitesli bisikletler, hem engebeli yollarda hem de kent içinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Hedef kitlenin büyümesi, üretici firmaların tasarım konusunda atı­lımlar yapmasını sağladı.

Nüfusunun yüzde 75’i kırk yaşın altında olan ülkemizde bisiklet sektörü hitap ettiği kitle yönüyle de büyük bir potansiyele sahip. İstanbul, İzmir Adana, Antalya başta olmak üzere birçok gelişmiş il ve ilçede bisiklet kullanımı hızla yaygınlaşıyor. Bunda belediyeler tarafından yapılan bisiklet yollarının katkısı büyük. Diğer yandan özellikle çevreye ve doğaya duyarlı gençler arasında bisiklet tutkusu giderek yaygınlaşmakta. Yerli üreticilerin yanı sıra Uzakdoğu men­şeli bisikletleri Türkiye’ye getiren ve bunları bayileri aracılığıyla müşterilerine sunan distribütör firmalar da çoğaldı. Sektörde faa­liyet gösteren küçük ölçekli yan sanayi firmaları İstanbul’da Bay­rampaşa civarında odaklanmış durumda. Türkiye’de birkaç tanesi büyük ölçekli olmak üzere 30 civarında üretici firma var. Sektör temsilcilerine göre bisiklet kültürü yaygınlaştıkça pazarı da büyüye­cek. Bu pazarın oyuncuları şimdi konsept mağazalar açarak ya da bayilik sistemiyle yeni satış noktaları oluşturuyorlar…

 

ARZU BİSİKLET

Uzakdoğu’dan ithal ediyor

Arzu Bisiklet, ithalatçı bir firma. İstanbul Tuzla Organi­ze Sanayi Bölgesi’nde 20 bin metrekare kapalı alana sahip bir deposu var. Uzakdoğu’dan ithal ettiği ürünleri buradan Türkiye’ye dağıtıyor. Ülke ge­nelinden gelecek bayilik talep­lerini değerlendiren şirket uy­gun bulduğu bölgelerde yeni bayilikler oluşturmayı hedefli­yor.

 

SALCANO

100 mağazası var

Salcano bisikletler bir aile şirketi olan Salko Sanayi ve Ticaret tarafından İstanbul Arnavutköy’deki üretim tesisinde üretiliyor. Toplam 14 bin 500 metrekarelik alana sahip bir tesisi var. Şirke­tin Türkiye genelinde 100 mağazası faaliyet gösteriyor. Ayrıca 550 satış noktasında bisikletleri satılıyor. Salcano, Türkiye ge­nelinde yeni bayilikler verecek. Firma, İngiltere, Hollanda ve Balkan ülkelerine ihracat da ya­pıyor.

Telefon: 0212 597 08 06 Web: salcano.com

 

ES ARAŞ

Toptan satış yapıyor

İstanbul Bayrampaşa’daki üretim tesisinde yılda 200 bin adet bisiklet ve yürüteç üretiyor. Firma ürettiği bisikletlerin tamamı­nı iç pazara sunuyor. Şirketin henüz kendine ait bir mağaza ya da bayilik ağı yok. Şimdilik büyük toptancı firmalar aracı­lığıyla çalışıyor. Şirket bulun­dukları bölgelerde ürünlerinin toptan satışını yapabilecek fir­malarla temas kurmak istiyor.

Telefon: 0212 565 48 48

E-posta: ¡nfo@cembio.com

Web: cembio.com

 

QUALITY LIFE TECHNOLOGIES

Engellilere özel scooter

Firma engellilere özel elektrikli scooter üretiyor. 40 farklı mo­del scooter ürettiklerini belirten firmanın Genel Müdürü Rac- hel Yang, “Bu ürünlerin satış fiyatları 400 ile bin 300 dolar ara­sında değişiyor” diyor.

Çin’deki fabrikasında yılda 50 bin adet elektrikli scooter üre­ten şirketin 2016 cirosu 30 milyon dolar. Ürettiği scooter’ları
30 ülkeye ihraç eden şirket, şimdi de Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Qua­lity Life Technologies bunun için Türkiye’de distribütör­lük anlaşması yapabileceği firmalar arıyor. Bunun yanı sıra Türkiye’de bir montaj te­sisi kurma planları yapan şir­ket, İstanbul, Kayseri ya da Bursa’da ortaklık yapabileceği firmalar araştırıyor. Şirketin ürettiği diğer ürünlerden bazı­ları şu şekilde sıralanıyor: Mo­torlu tekerlekli sandalyeler, nebulizatör ve bunların ana parça­ları, kompresör, kablo, koltuk, dirseklik, köpüklü lastik, plastik kaplama, metal çerçeve, şanzıman.

Telefon: + 86-18925563690 E-posta: www.cnqlt.com

Web: www.cnqlt.com

 

HANGZHOU YONGHENG CAR INDUSTRY

Elektrikli bisiklet

Yongheng Car Industry elektrikli motosiklet ve elektrikli scooter ve elektrikli bisiklet üreten bir firma. Firmanın Sahibi Qian Jin Chang, “Taiheng markasıyla 12 farklı model elektrikli bisiklet ve beş model elektrikli motosiklet üretiyoruz” diyor. Şirket yılda 50 bin adet bisiklet ve motosiklet üretiyor. Bu ürünler büyük bölümü AB, Japonya, Kuzey Ame­rika, Güney Doğu Asya ülkelerine ihraç ediliyor. Söz konusu ürünler IS09001-2008 ve GB/T19001-2008 Kalite Yönetim Siste­mi sertifikalarının yanı sıra, EEC, CE gibi sertifikalara da sahip. Elektrikli bisiklet ve motosikletlerini Türkiye pazarına sunmak istediklerini belirten Qian Jin Chang, bu doğrultuda distribütörlük anlaşması yapa­bilecekleri firmalar aradıklarını söylüyor.

Telefon: + 86-13306529111

E-posta: qianjinchang@126.com

Web: china-yongheng.cn

 

BİSAN

Yüzde 100 yerli üretim

Bisan Bisiklet Moped Üretim Sanayi yüzde 100 Türk serma­yeli bir şirket. 1963 yılında İzmir’de bisiklet üretmek üzere kuru­lan Bisan’ın elektrikli scooter modelleri de var. Firma, Türkiye genelinde çok yaygın bir bayi ve servis ağına sahip. Türkiye’nin hemen her ilinde satış noktası bulunuyor. Bunların sayısı 400

civarında. Ayrıca 700’e yakın yetkili servisi var. 64 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu te­sislerinde üretim yapan firma günlük 450 adet bisiklet üretim kapasite­sine sahip. Şirketin ço­cuk, şehir ve yol, hizmet ve birçok farklı kullanım alanına yönelik onlarca farklı modeli var. Bisan, yurtiçinde yeni bayilikler oluşturmaya devam ediyor. Bunun için satış potansi­yeli olan her bölgeden gelen bayilik talepleri değerlendirilecek.

Telefon: 0232 877 00 28

E-posta: info@bisanlar.com.tr

Web: bisanlar.com.tr

 

ASLI BİSİKLET

İkinci mağazasını Yerköy’de açtı

1981’de İstanbul Sirkeci’de bisiklet satışıyla faaliyetlerine baş­layan Aslı Bisiklet, kendi markası Sedona ile üretim yapıyor. Bunun yanı sıra Tayvan’dan Merida, Dahon markalarını ithal

ediyor. Ayrıca Polon­yalI Creme markalı bi­sikletlerin Türkiye dist­ribütörlüğünü yapıyor. Şirket, birçok yabancı menşeli bisiklet aksesu­ar markasının Türkiye distribütörü konumun­da. Şirket Sedona adıy­la ikinci mağazasını İs­tanbul Yeniköy’de açtı. Bu mağaza içinde bir de kafe bulunuyor.

Telefon: 0212 527 35 63

E-posta: info@aslibisiklet.com

Web: aslibisiklet.com

 

ACCELL BİSİKLET

750 bayi, 450 yetkili servis

Türkiye’nin en modern ve entegre bisiklet üretim tesislerinden birine sahip olan Accell Bisiklet, 18 bin 743 metrekaresi kapalı olmak üzere, toplam 37 bin 196 metrekare alan üzerindeki tesis­lerinde farklı kullanım seçenek­leri için bisikletler üretiyor. Mer­kezi Manisa’da bulunan firmanın İzmir, İstanbul ve Ankara’da da satış bölge müdürlükleri var. Şir­ketin Türkiye genelinde yaklaşık

750 yetkili bayisi ve 450’yi aşkın yetkili servisi bulunuyor.

Telefon: 0232 483 43 01

Web: accellbisiklet.com.tr

E-posta: info@accellbisiklet.com.tr

 

ÜMİT BİSİKLET

Yeni bayilikler verecek

1982 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Üretim tesisleri îstanbul Hadımköy’de bulunan şirket, farklı ürün grupları al­tında 205 çeşit bisiklet üretiyor. Bunların yanı sıra Hello Kitty, Princess, Monster High gibi bir­çok markanın lisansıyla bisiklet­ler üretiyor. Türkiye genelinde yaygın bir bayi ve servis ağına sahip olan şirket, talep gelen bölgelerde yeni bayilikler oluşturacak.

Telefon: 0212 771 22 50

E-posta: info@umitbisiklet.com.tr

Web: umitbisiklet.com.tr

 

DELTA BİSİKLET

Ünlü markaların distribütörü Ankara merkezli Delta Bisiklet kendi markalarıyla (Geotech, Delta, Bisico, Takoni) yaptığı üretimin yanı sıra dünyaca ünlü (Cannondale, GT,Corratec,Schwinn,Mongoose, Look, Strida, Montegue, Topeak, Slime, Per- ruzzo, Tacx,Continental, Hutchinson, Fizik, Selle Royal, CicloSport, Limar, Northvvave, Uvex, Zeus) birçok markanın Türkiye distribütörlüğünü yapıyor.

Telefon: 0312 222 1230

Web: deltabisiklet.com

 

VELESPİT BİSİKLET

Bir günde teslimat Velespit, Türkiye’nin ilk bisiklet mağazalarından biri. İstanbul Kadıköy Kızıltoprak’ta,1992’den bu yana faaliyet gösteriyor. Velespit mağazasında şehir, katlanır, yol, yarış, tur, çocuk, cruiser ve dağ bisikletleri bulunuyor. Velespit ayrıca online satış kanalında oldukça aktif bir marka. İnternet sitesinde güncel model ve fiyatları takip ediliyor. Ürünlerini aynı gün kargoyla satın almak mümkün. Şirketin başka mağaza ya da bayisi yok. Şimdilik bayilik verme planları da bulunmuyor.

Telefon: 0216 338 58 88

E-posta: velespit@velespit.com

Web: velespit.com

 

Solar dolum istasyonu

Sürdürülebilir yaşam ürünleri üreten Alman bir firma, elektrikli bisikletlerin muhafaza edilmesi için park modülleri üretiyor. Bu park modülleri solar panellere donatılmış. Alman firma araştırma enstitüleri ile teknik işbirliği, araştırma işbirliği ve lisans anlaşması imzalamayı hedefliyor. Söz konusu firma hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız (Referans numarası: TRDE20141105001] Ege Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ne 0232 343 44 00 numaralı telefonla ulaşmanız yeterli.

Ersan Çıplak / Para

Yorumlar

  1. Cengiz yaraş dedi ki:

    Bir bayilik açmak istiyorum batmanda

  2. HALİL İbrahim erden dedi ki:

    Siirtte BİSİKLET tamir bakım yedek parça aksesuar dükkanı açtım
    Sizden vahşilik veya servislik alabilirmiyim yardımcı olurmusunuzz