Akıllı Gündem

BİM File için market satın almanın peşinde

BİM’in büyük konsept marka zinciri File, kendi konseptlerine uydurabi­lecekleri yerel marketler arıyor. İşte Para Dergisi’nin paylaştığı o haber.

BİM File için market satın almanın peşinde

“Hard-discount” pazarının lideri BİM, 2015 yılında File ismiyle yeni bir zincir oluşturdu. Firma, genellikle 300-350 metrekarelik dükkanlarda süpermarketlere oranla daha dar bir ürün yelpazesiyle hizmet veriyor. Pastane ve fırın mamulleri, et ve şarküteri ürünleri raflarında yer almıyor.

File ise bin metrekarelik marketlerde daha geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet veriyor. BlM’lerde 400-500 kalem ürün bulunurken File’de 3 bin 3 bin 500 farklı ürün yer alıyor. Filelerde ayrıca özel et, şarküteri, taze sebze meyve, unlu mamuller ve kişisel bakım bölümleri yer alıyor. Bu marketlerde yine BlM’de olduğu gibi File’ye özel markalar da yer alıyor, işlenmiş gıda ürünleri için çiftçi anlamına gelen “Harras”, kişisel bakım ürünleri için “Daycare” ve temizlik ürünleri için “Actisoft” özel markaları tüketicinin beğenisini sunuluyor.

File ilk kurulduğu 2015’ten bu yana sessiz ve derinden ilerliyor. Yeni sistem ve konseptin oturması için uzun bir süre de şubeleşmediler. İlk yıl 10 şube ile faaliyet gösteren File, bu yıl peş peşe şubeler açmaya başladı. Şube sayısı şimdilik 30. İstanbul dışında Kocaeli ve Karadeniz Ereğli’de şubesi bulunuyor. Öğrendiğimize göre File bu yıldan itibaren hızlı büyüme planları yapıyormuş. Hatta kendi konseptlerine uydurabi­lecekleri, satın alabilecek yerel marketler arıyorlarmış…

Kaynak: Para

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ