Akıllı Gündem

Bill Gates akıllı pil işinde iflas etti

Dünyanın en zenginleri arasından yer alan milyarder Bill Gates, akıllı pil üretimi işinde havlu attı. Ünlü milyarderin 160 milyon dolar yatırım alan akıllı pil şirketi Aquion iflas etti.

Bill Gates akıllı pil işinde iflas etti

Pil teknolojilerini geliştirmek için Aquion şirketini kuran Microsoft’un patronu Bill Gates, havlu attı. 190 milyon dolarlık yatırım alan şirket iflas etti.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in akıllı pil teknolojileri alanındaki iddialı yatırımı Aquion adındaki şirketinin, yatırımın yetersizliği yüzünden iflas ettiğini açıklandı.

Yeni Şafak haberine göre pil teknoloji için kolları sıvayan ve teknoloji patronlarından biri olan Bill Gates, ürün yelpazesi ve pazar payındaki genişliğini ön görerek pil geliştirme çalışmalarına büyük yatırım yapmıştı.
Aquion isimli şirketi uzun süredir gelişmiş pil teknolojileri üzerinde çalışmalar yürüttü. 190 milyon dolardan fala yatırım alan ve pil teknolojisinde önemli gelişmelere imza atması beklenen şirket iflas ettiğini açıkladı.
İFLASIN NEDENİ “ZAMAN”
Yapılan açıklamanın ardından Aquion CEO’su Scott Pearson iflasın nedeni açıkladı. Pil teknolojisini geliştirmenin oldukça zor olduğunu ifade eden Pearson, sonuca ulaşmak için uzun süreli bir çalışmanın gerektiğini dile getirdi. Ayrıca süre haricinde geliştirilen pil teknolojisinin oldukça pahalı bir sistem olduğunu söylen CEO, oldukça fazla gerektiğini açıkladı.
Şirketin geliştirdiği sodyum iyon teknolojili pil, 5 bin şarj döngüsüne kadar performansını korumaya devam ediyordu. Ayrıca uzun süreli kullanım vadeden pilin güvenlik açısından da gelişmiş olduğu belirtiliyordu. Ne yazık ki tüm bu iyi gidişler şirketi iflas etmekten kurtaramadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ