Akıllı Gündem

Beyonce ve Kim Kardashian’dan Harvey Kasırgası seferberliği

Teksas’ı vuran Harvey Kasırgası sonrası ünlü isimler harekete geçti. Aralarında Beyonce, Kim Kardashian ve ailesi, Katy Perry, Nicki Minaj, Drake ve Chris Brown gibi isimler Harvey Kasırgası mağdurları için yardım kampanyası başlattı.

Beyonce ve Kim Kardashian’dan Harvey Kasırgası seferberliği

Geçtiğimiz gün ABD’nin Teksas eyaletinde etkili olan Harvey kasırgası sonrası 30 kişi öldü, binlerce kişi ise evsiz kaldı. Kasırga sonrası Teksas eyaletinde yaralar sarılmaya çalışılırken, ABD’li ünlü isimlerde harekete geçti.

Aralarında Beyonce, Kim Kardashian ve ailesi, Katy Perry, Nicki Minaj, Drake ve Chris Brown gibi isimler Harvey Kasırgası mağdurları için yardım kampanyası başlattı.

 

BEYONCE

Teksas doğumlu Grammy ödüllü şarkıcı Beyonce, memleketi için üzerine düşeni yapacağına dair söz vererek şu açıklamayı yaptı:

“BeyGOOD( Beyonce’nun yardım kuruluşu) ile Houston’da meydana gelen olayları yakından izliyoruz ve elimizden geleni yapmak için bir plan üzerinde çalışıyoruz.”

KIM KARDASHIAN

Ünlü reality show yıldızı Kim Kardashian, Twitter hesabından annesi Kris Jenner ve ünlü kızkardeşleriyle birlikte tropik kasırga Harvey’in mağdurları için 500 bin dolar değerinde bağışta bulunacağını duyurarak hayranlarından da duruma sessiz kalmamalarını istedi.

KATY PERRY

Ünlü pop yıldızı Katy Perry, MTV video müzik ödüllerini sunduğu esnada Harvey Kasırgası’nın kurbanlarına sevgilerini gönderdiğini söylerek, izleyicilerden “Kızıl Haç”a bağışta bulunmalarını istedi

NICKI MINAJ

Son olarak Perry ile yaptığı “Swish Swish” düetiyle gündeme gelen Minaj, Teksas’taki doğal afetin kurbanları için 25 bin dolar bağış yapacağını söyledi.

DWAYNE “THE ROCK” JOHNSON

Hollywood’un en çok kazanan oyuncularından biri olan Johnson’un da Hurricane Kasırgası mağdurlarına 25 bin dolar bağışlayacağı açıklandı.

DRAKE

Drake, Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımda, Hurricane Kasırgası’nın mağdurlarıyla dayanışma içinde olduğunu ifade etti. Ayrıca ünlü rapçi’nin yerel bir yardım kuruluşuyla birlikte, mağdurları doğrudan rehberlik ettiği bildirildi.

CHRIS BROWN

Teksaslı mağdurlara 100 bin dolar bağışta bulunacağı açıklanan ünlü şarkıcın Kızıl Haç yardım örgütü ile ilgili şüpheleri bulunduğundan, bu parayı oradaki vatandaşlara elden vereceği iddia edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ