Akıllı Gündem

Bereket Döner’in ‘Durak’ konsepti tuttu!

Bereket Döner’in ‘Durak’ konsepti tuttu!

Bereket Döner, “Bereket Durakları” adıyla pazarda yeni bir girişim örneği sergiliyor. Birkaç ay önce pilot uygulama olarak Bereket Döner’in Hadımköy’deki fabrika önüne konulan Bereket Döner Durak arabası öylesine ilgi görmüş ki kısa sürede İstanbul’da 12 noktada (Avcılar, Tophane, Tuzla) birden açılmış.

Şirket yılsonuna kadar franchise modeliyle bu yeni konseptinin sayısını 50’ye çıkarmayı hedefliyormuş.

Mevcut 12 şubenin aylık ortalama cirosu 30 bin TL civarındaymış. Bu konseptin yatırım maliyeti ise özellikle genç girişimciler hedeflendiği için cazip tutulmuş. Anahtar teslimi bir döner arabasının toplam yatırım tutarı 60 bin TL+KDV. Ayrıca 20 bin TL franchise bedeli alınıyor. Ancak şirket şimdilik yatırımcılara yönelik bir kampanya başlattı. Bir süreliğine franchise bedeli alınmayacak. Ayrıca anahtar teslimi toplam yatırım tutarı da 10 bin TL indirim ile 50 bin TL’ye düşürülmüş…

Diğer yandan yeni restoranlar açarak şube sayısını artırmaya devam eden firma Türkiye genelinde 110 şubeye ulaştı. Bereket Döner 1988 yılında Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde küçük bir döner işletmesi olarak faaliyetine başlamıştı. Şubelerinin ihtiyacını karşılamak amacıyla üretim tesisi kuran firma, zamanla bu işte hızla büyüdü ve Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’nın da en büyük hazır döner üreticilerinden biri haline geldi. Endüstriyel döner üretimine 1998’de İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu fabrikada başlayan firma, buradaki kapasite yetmeyince 2007’de Hadımköy’deki yeni tesislerine taşındı. 5 bin 500 metrekarelik bu tesisin makine parkuru Almanya’dan ithal edildi.

Kaynak: Para

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ