Akıllı Gündem

Benzinden sonra Motorin ve Otogaza da zam geldi!

Benzinden sonra Motorin ve Otogaza da zam geldi!

Investing.com – Hafta başında benzin fiyatlarına 15 kuruş zam yapıldı ve yurt içinde fiyat farkı olduğu için İstanbul merkezi baz alındığında benzinin litre fiyatı 5,81’i aşarak en yüksek seviyeye çıktı.

Bugün ise motorin ve otogaza zam yapıldı, Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası bugün resmi sitesinde ‘23.03.2018 tarihinden geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı motorin grubunda 17, otogazda 4 kuruş fiyat artışı meydana gelmiştir.’ açıklamasında bulundu. Zammın ardından motorin litre satış fiyatı İstanbul’da 5,10 liradan 5,27 liraya yükselmiş olacak.

Dolar kuru geçen hafta itibari ile sert yükseliş yaşıyor ve son haftada TL’nin dolar karşısındaki kaybı %2’yi aştı. Bununla beraber petrol fiyatlarının da bu hafta son zamanların en hızlı yükselişini göstermesinin ardından yurt içinde akaryakıt fiyatlarının zamlanması kaçınılmaz oldu.

Dolar kurunun 3,90 üzeri ataklarına devam etmesi ve Ham Petrol’de de 65$ üzerine yükselişlerin sürmesi durumunda benzin, motorin ve otogaza gelecek yeni zamlar şaşırtıcı olmayacaktır!

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ