Akıllı Gündem

Benzin fiyatları yeni zamla beraber rekor seviyeye çıktı!

Benzin fiyatları yeni zamla beraber rekor seviyeye çıktı!

Investing.com – Türk Lirası’nda yaşanan değer kaybı ile Dolar/TL kuru 3,95 seviyesine yükselirken diğer döviz kurları ise tarihi rekor seviyelere çıktı. Dolar kurunda yaşanan hızlı yükseliş yurt içinde benzin fiyatlarına zam yapılmasına neden oldu. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, bugün resmi sitesinde ‘21.03.2018 Çarşamba gününden geçerli olmak üzere Benzin grubunda 15 kuruş fiyat artışı beklenmektedir.’ açıklaması ile zammı duyurdu.

Benzin fiyatlarına en son 28 Şubat’ta zam yapılmıştı ve Mart ayında döviz kurlarındaki sert artışın ardından ayın ilk zammı yapıldı, ancak 15 kuruşluk zamla beraber benzinin litre fiyatı da rekor seviyeye yükseldi.

Bilindiği gibi benzinin litre fiyatı illere göre değişiklik gösteriyor, ancak İstanbul baz alındığında şu anda litresi 5,66 TL olan benzin fiyatı, zamla beraber 5,81 TL olacak ve bu fiyat benzinde şimdiye kadar görülen en yüksek seviye oldu.

Dün itibariyle yurt içinde EUR/TRY , GBP/TRY , CHF/TRY kurları, sepet kur ve Gram Altın tarihi rekor yükseliş yaşadı, bugün Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın yeni zam haberi ile beraber benzinin de litre fiyatı tarihi seviyeye çıkmış oldu.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ