Akıllı Gündem

Bentour’un sahibi Kadir Uğur teknesini neden yabancılara sigortalattı

Bentour’un sahibi Kadir Uğur, iki yıl sürecek dünya turu için yelkenlisini Türk sigorta şirketlerine sigortalatmak istedi. Ancak epey uğraşmasına karşın Türk sigorta sektöründen bu hizmeti alamayacağını anlayınca yabancı sigorta şirketlerine sigorta yaptırdı.

Bentour’un sahibi Kadir Uğur teknesini neden yabancılara sigortalattı

Dünya turu için neden yabancı sigortacılara gitti?

Daha önce Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç un iki yıl süren dünya turundan yansıttığı fotoğraflar kamuoyu tarafından ilgiyle takip edilmişti. Bu defa turizm sektöründen tanınmış bir Türk işadamı daha yelkenli ile dünya turuna çıktı. Bu kez yelkenli ile dünyayı dolaşacak isim, Bentour’uıı sahibi Kadir Uğur oldu. Turizmde 50 yılını dolduran Uğur, şirketinin yönetimini oğlu Deniz Uğura emanet ederek eşiyle birlikte yolculuğa geçen hafta Kıışadası’ndan başladı. Yolculuk 17 metrelik 1 lanse 575 model yelkenli ile* gerçekleşecek ve yaklaşık iki yıl sürecek. Seyahatini ”30 yıllık hayalim” diye özetleyen Kadir Uğur, iki yıllık sürede 62 (ilkeyi gezmeyi planlıyor.

Bu arada ilginç bir anekdotu da aktarmakta yarar var. Kadir Uğur, yolculuk için yelkenlisini Türk sigorta şirketlerine sigortalatmak istedi. Ancak epey uğraşmasına karşın Türk sigorta sektöründen bu hizmeti alamayacağını anlayınca yabancı sigorta şirketlerine sigorta yaptırdı. Uğurun söylediğine göre. Türk sigorta sektöründe böylesi bir yolculuk için hizmet alanı bulunmuyor!

 

Kaynak: Ekonomist

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ