Akıllı Gündem

“Bazı arkadaşlarımız ‘ekonomi sıkıntılı’ dedi, bu bizi üzmüştür”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bazı arkadaşlarımız ekonomi sıkıntılı dedi, bizi üzdü

“Bazı arkadaşlarımız ‘ekonomi sıkıntılı’ dedi, bu bizi üzmüştür”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bazı arkadaşlarımız ekonomi sıkıntılı dedi, bizi üzdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin G20’de büyüme birinciliğine vurgu yaptı.

Erdoğan, “Bazı arkadaşlarımız ekonomi sıkıntılı dedi, bu bizi üzmüştür.” dedi ve konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Dün 2017 yılının 4. çeyrek sonuçlarının da açıklanmasıyla yılın tamamına ilişkin büyüme rakamızı belli oldu. Türkiye 2017’de 7.4 oranında büyüme kaydetti.

Tutturmuşlar kur aşağı kur yukarı, geçin bu işleri, Türkiye’nin ekonomisi ortadadır. Kriz söylemlerine rağmen elde ettiğimiz büyüme oranı milletimize moral vermiştir. Türk ekonomisini zayıf göstermeye çalışanlar art niyetlidir.”

Ayrıca Erdoğan, “Bizim için Kandil neyse Sincar da odur. Bir gece ansızın oraya da girebiliriz. PKK ile YPG’yi aynı görmeyen tüm yaklaşımlara kapımız kapalı.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan ifadeler şunlar oldu: 

“Bazı arkadaşların ülkemizdeki ekonomik durumun sıkıntılı olduğuna dair açıklamalar yapacak kadar yanlışın içinde düştüklerini görmek bizi üzmüştür. Bir insan kendi ayağına kurşun sıkar mı? Ülkenin Bu psikolojik üstünlüğünü, uluslararası camiaya vermeye gereken arkadaşlar bu hatayı yaparsa bunun affedilir yanı olamaz. Felaket tellalları davul zurna yetişiyor onlar yetmiyor mu? Büyüme oranı milletimize moral verdi.

“KUR AŞAĞI KUR YUKARI, GEÇİN BU İŞLERİ”

Kur aşağı kur yukarı. Geçin bu işleri. Türkiye’nin ekonomisi ortadadır. Ortalama olarak 7.4’ü yakaladık mı? Yakaladık. Demek ki sizin koyduğunuz kuralların hiçbiri gerçek değil. Teori başka bir şeydir, pratik başka bir şeydir.

“DÖVİZ KURUNU ÖCÜ GİBİ KULLANANLARA KÖTÜ HABER VEREYİM”

Dünyanın Amerika ve Çin arasında baş gösteren ticaret savaşının sancıları ile kıvrandığı dönemde Türk ekonomisini zayıf göstermeye çalışarak huzursuzluk çıkarmaya çalışanlar art niyetlidir. Biz kendimize bakacağız, başarıya kilitleneceğiz.

Döviz kurunu öcü gibi kullanarak milletimizin kafasını karıştırmaya çalışanlara kötü haber vereyim. Türkiye 2018’de yüksek büyüme oranları ile üzerinde oynanmaya çalışan oyunları bir kez daha bozacak, haberiniz olsun. Uluslararası yatırımcılara sesleniyorum, kapımız size sonuna kadar açıktır, endişe etmeyin.

“MACRON GARİP GARİP ŞEYLER SÖYLEYİNCE…”

Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un terör örgütü YPG ile ilgili yaptığı açıklamalara da tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle dedi:

“Son dönemde özellikle Fransa’nın bu konudaki yanlış bulduğumuz ve yanılgılardan kaynaklı umduğumuz tavrından üzüntü duyuyoruz. Geçen hafta Macron’un kendisiyle görüştüm. Baktım garip garip şeyler söylüyor. Garip garip şeyler söyleyince de kendisine biraz frekansı yüksek oldu ama söylemek zorunda kaldım.

Çünkü, bizim silahlı kuvvetlerimizi, bizi kalkıp da asla kabullenemeyeceğimiz bir yere oturtmak kimsenin haddine değil. Eskiden beri ülkelerinde serbestçe faaliyet gösteren terör örgütü mensuplarını dün bir kez daha en üst düzeyde ağırlayanlar, bunun Türkiye’ye karşı husumet ifadesinden başka bir anlamı olmadığını bilmelidir.

Aynı terörist grubunun bir kısmı ise daha bu sabah yol yapım çalışması yapan işçilerin emniyetini sağlamakla görevli güvenlik güçlerimize saldırmışlardır. Saldırıda 6 güvenlik korucumuz şehit olmuş, 4 askerimiz ve 3 güvenlik korucumuz yaralanmıştır. Dünyanın neresinde yol yapan işçilere, hasta taşıyan ambulanslara, eğitim veren öğretmenlere ssaldıran bir terör örgütü vardır.

Türkiye’dekiyle, Suriye’dekiyle, Irak’takiyle hepsi de aynı olan bu terör örgütü böylesine alçak bir yapıdır. Neymiş; o terör örgütü değilmiş. Ey Batı; SDG dediğiniz Suriye Demokratik Güçleri, bu terör örgütünün aynısıdır. Bunlarla siz bizi aldatmaya çalışıyorsunuz. Kusura bakmayın, biz bunların hepsinin temelini biliriz, hücrelerini okuruz. Dolayısıyla bunları bizlere yutturamazsınız. Bunların adresine varana kadar hepsinin künyesi bizde var. 24 saatte bir ismini değiştirseniz biz bunları tanırız. Bizde çok bunların tanımını yapan ifadeler varda onları böyle bir resmi toplantıda kullanmak işime gelmez. İkili olarak karşı karşıya otursak ona da anlatırım”

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ