Akıllı Gündem

Başbakan Yıldırım: Bu büyüme bizim için sürpriz değil

Başbakan Binali Yıldırım büyüme verilerini değerlendirdi.

Başbakan Yıldırım: Bu büyüme bizim için sürpriz değil

Başbakan Binali Yıldırım büyüme verilerini değerlendirdi.

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye ekonomisinin 2017 yılının tamamında yüzde 7.4 büyümesinin kendileri için sürpriz olmadığını, bu yıl Orta Vadeli Programda (OVP) hedeflenen büyümeyi tutturmak için hükümetin projelerini yaptığını dile getirdi.

Yıldırım büyümenin 2018 yılında da devam edeceğini vurguladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından bugün açıklanan verilere göre Türkiye ekonomisi geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yüzde 7.3, yılın tamamında da yüzde 7.4 büyüdü.

Saraybosna’da Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Denis Zvidzic ile düzenlediği ortak basın toplantısında, büyüme rakamlarına ilişkin soru üzerine Başbakan Yıldırım şu değerlendirmeyi yaptı:

“2017 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 7.4 büyüyerek, dünyada bir numara olmuştur. Bu rakam bizim için sürpriz değildir. 2018 yılında da OVP’de hedeflenen büyümeyi tutturmak için (hükümetimiz) gerekli projelerini de yapmıştır. Büyüme devam edecek. İş, istihdam ve üretim artışı sürecek.”

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ