Akıllı Gündem

Başbakan Binali Yıldırım: ‘TCMB gerekirse önlem alır’

Başbakan Binali Yıldırım: ‘TCMB gerekirse önlem alır’

Investing.com – Döviz kurlarında yaşanan rekor yükselişin olduğu bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’dan açıklamalar geldi. Erdoğan; Ekonomimize saldıranlara sesleniyorum, başaramayacaksınız derken Yıldırım ise;

Ekonomik süreçte 3 önemli konu olduğunu bunların; enflasyon, faiz ve kur olduğunu belirtti.

Enflasyona dair; enflasyonun yükselmemesi için alınması gereken anlık, orta ve uzun vadeli tedbirleri aldıklarını belirtirken rehavete kapılacak bir durum olmadığını ve dikkatlerinin enflasyon üzerinde olduğunu ifade etti.

Kur ve faize dair; küresel ve jeopolitik risklerden kaynaklanan fiyatlamayı göstergelerin doğrulamadığını belirtti. Kurdaki dalgalanmanın etkisinin geçici olacağını ifade eden Yıldırım, ‘Gereken tedbirler alınacak, Merkez Bankası gerektiği zaman gerekli tedbirleri almıştır bundan sonra da alır. Enflasyonu kontrol altına alma da hükümetin görevidir.’ dedi.

ABD Başkanı Trump’ın, twitter hesabından ‘Hazır ol Rusya, füzeler Suriye’ye geliyor’ açıklamasında bulunmasının ardından 4,1935 seviyesine yükselerek rekor kıran USD/TRY kuru, son saatte 4,15 seviyelerinde fiyatlanırken EUR/TRY kuru da 5,14 seviyesine geriledi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ