Akıllı Gündem

Bakanlıktan teknolojik okuma seferberliği: Oku yaz uygulaması

Milli Eğitim Bakanlığı, okuma-yazma seferberliği kapsamında mobil uygulama geliştirdi. Bakanlığın geliştirdiği oku yaz uygulaması sayesinde kullanıcılar okuma yazma becerilerini geliştiriyor. OKU YAZ adlı mobil uygulama, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tarafından Google Play Store, IOS ve EBA Dükkan’da yayımlandı.

Bakanlıktan teknolojik okuma seferberliği: Oku yaz uygulaması

Milli Eğitim Bakanlığı okuma yazma seferberliği için teknolojiyi devreye soktu. “Oku yaz” uygulaması kullanıcılara sunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı destek verdi. Eğitim bilişim ağı uygulamaya koydu. Okuma yazma seferberliği için, ”Oku yaz” uygulaması sanal marketlerden kullanıma açıldı. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafınca geliştirilen uygulama sayesinde kullanıcılar yazmalarını ilerletebiliyor. Harflerin yazılış yöntemleriyle, farklı yazılış şekillerini görüp yazma pratiği yapıyor. Harfin içinde geçtiği görselleri de sesli olarak dinleyebiliyor. Uygulamanın en önemli özelliği harflerin doğru şekilde yazılmasını kolaylaştırıp kontrolünü sağlaması. Uygulamaya erişim telefon, tablet ve akıllı tahtalardan sağlanabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Okuryazarlık Seferberliği çalışmalarına destek olmak amacıyla mobil bir uygulama geliştirdi. OKU YAZ adlı mobil uygulama, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tarafından Google Play Store, IOS ve EBA Dükkan’da yayımlandı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ