Akıllı Gündem

Bakan Özlü: “Yerli otomobilde babayiğitler var. Görüşüyoruz”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bakan Özlü, yerli otomobil çalışmalarında ilk etabın tamamlandığını, “Babayiğitler var. İkinci tur etabın görüşmelerine geçeceğiz” dedi.

Bakan Özlü: “Yerli otomobilde babayiğitler var. Görüşüyoruz”

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu‘nun yerli otomobil açıklamasının ardından, sürecin hızlandığına dair bir açıklama da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü‘den geldi.

Yerli otomobil projesinde önümüzdeki günlerde ikinci etap görüşmelere geçileceğini açıklayan Bakan Özlü, projedeki son gelişmeler hakkında şu bilgileri paylaştı:
“Rifat bey ile beraber yerli otomobil konusunda bir çalışmamız var. Beraber yürütüyoruz. Bu çalışmanın etapları var, fazları var. Potansiyel olabilecek firmalarla, şirketlerle ve guruplarla birinci tur görüşmeleri tamamladık. Birinci tur görüşmeler sonucunda, Rifat beyinde dün açıkladığı gibi, Türkiye’nin otomobili projesinde ‘bende varım” diyen şirketlerimiz oldu. Bu şirketlerimizle önümüzdeki günlerde ikinci tur görüşmelere geçeceğiz. Evet babayiğitler var. Bunlarla ikinci tur görüşmelere geçeceğiz. İkinci tur görüşmelerde bu firmalarla detayları görüşeceğiz. Süreç devam ediyor ve iyi gidiyor. 2017’nin sonuna kadar sözleşme imzalama aşamasına gelmek istiyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ