Akıllı Gündem

Audi üç yılda SUV yelpazesini genişletecek

Audi, SUV pazarından daha etkin olabilmek için yeni modeller üzerinde çalışıyor. Alman otomobil devi, önümüzdeki üç yılda hibrit ve elektrikli yeni SUV modelleri ile tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Audi üç yılda SUV yelpazesini genişletecek

Audi, önümüzdeki üç yılda SUV yelpazesini genişletecek. İkinci nesil Audi Q3 dışında yepyeni Q modelleri de piyasaya çıkacak. Bunlardan ilki olan Q8, BMW X6 gibi SUV-coupe’lere kafa tutacak ve Q7 platformunu kullanacak. Markanın bir diğer yeniliğise orta sınıf SUV Q4 olacak. Audi’nin SUV yelpazesini genişlet­mesi sadece konvansiyonel model­lerle değil aynı zamanda sadece yüzde 100 elektrikli motora sahip yenilikçi modellerle de olacak.

Marka içinde C-BEV adıyla kodlanan model 2018’de 500 km menzil ve 500 HP’ye varan güçle Tesla avına çıkacak. 2019 yılında A7 boyutların­da, daha sportif ve basık bir versiyon ESS koduyla karşımızda olacak.

Audi, geleneksel motorlarında dizelleri SCR teknolojisiyle donatır­ken, bu yılın ortasından itibaren benzinli motorlar da partikül filtresine kavuşacak. Halen dört silindirli benzinli ve altı silindirli dizel hibrit versiyonlara sahip olan marka V6 benzinli bir hibritin de üzerinde çalışıyor.

Sonuç: Emisyon skandali sonrası keskin bir dönüş. Elektrikli otomobil­ler için biraz daha beklemek gerekecek.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ