Akıllı Gündem

Atlasglobal turist sayısında artış beklentisiyle bazı destinasyonlara uçuşlarını azaltıp Antalya ve Dalaman’a yönelecek

Atlasglobal turist sayısında artış beklentisiyle bazı destinasyonlara uçuşlarını azaltıp Antalya ve Dalaman’a yönelecek

İSTANBUL, 12 Nisan (Reuters) – Atlasglobal Havayolları turist sayısında artış beklentisiyle İstanbul çıkışlı bazı destinasyonlara uçuşlarını azaltarak Antalya ve Dalaman’a yöneleceğini duyurdu.

Atlasglobal’den yapılan açıklamada, bu yaz özellikle Rusya, Almanya, İran gibi ülkelerden başta Antalya olmak üzere Türkiye’ye gelecek turist sayısında ciddi artış beklendiği ifade edilerek, “Atlasglobal, önümüzdeki dönemde İstanbul çıkışlı bazı destinasyonlara uçuşlarını azaltarak Antalya ve Dalaman’a yönelme kararı aldı” denildi.

Avrupa’nın en büyük seyahat örgütleri TUI TUIT.L ve Thomas Cook TCG.L Türkiye için yapılan yaz turizm rezervasyonlarının yükseldiğini açıklamıştı. TUI, bu yaz için Almanya’dan Türkiye’de yapılan rezervasyonların yüzde 50 oranında arttığını duyurmuştu. gelen yabancı ziyaretçi sayısı 2017 yılında 32.41 milyon olarak gerçekleşirken; Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş bu yıl en az 38 milyon turist hedeflediklerini söylemişti. 2017 yaz sezonunda Antalya çıkışlı 15’e yakın BDT ülkesi şehirlerine haftada yaklaşık 80 tarifeli sefer düzenlediği belirtilen açıklamada, bu yıl talebin 3 misli arttığı ve BDT şehirlerine yapılan haftalık sefer sayısının çoğaltıldığı belirtilerek, “Bu nedenle hizmet filosu ve seferlerin revize edilmesi ile bazı hatların geçici süreyle kapatılarak Antalya ve Dalaman’a ağırlık verilmesine karar verildi” denildi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ