Akıllı Gündem

Arda-Berkay Davasında İlk duruşma

Ünlü futbolcunun ‘gizlilik’ talebi reddedildi. 

Arda-Berkay Davasında İlk duruşma

Akıllardan silinmeyen olayda yaşananlar hakim karşısında çıkıyor. Bugün doğum günü olan Arda Turan’ın 12,5 yıla kadar hapsi istenen dosyada, Berkay’ın ise 2 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay arasında yaşanan kavgaya ilişkin açılan davanın ilk görülmesine başlanıyor.

BERKAY’DAN ARDA TURAN İFADESİ
2. Sayfa muhabiri Emrah’ın aktardığı bilgiye göre, Berkay’ın duruşmadaki ifadesinde, Arda’nın hastaneye geldiğinde merminin silahının ağzında olduğunu ve Arda’nın ‘Ben Bayrampaşalıyım bana bir şey olmaz’ dediğini söyledi.

ARDA TURAN’IN GİZLİLİK TALEBİNE RET
İstanbul Adalet Sarayı’ndaki İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Arda Turan’ın avukatları, duruşmanın içeriğinin yasaklanması talebinde bulundu. Berkay Şahin ve eşi Özlem Şahin, bu talebin reddini talep etti. Mahkeme, Arda Turan’ın talebini reddederek savunmasını sordu.

ARDA TURAN-BERKAY HAKİM KARŞISINDA YÜZ YÜZE
İstanbul 41’inci Asli Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma öncesi futbolcu Arda Turan, otoparktan adliyeye giriş yaparak duruşmanın görüleceği 3’üncü kata çıktı. Turan, burada bulunan baro odasında duruşmanın başlamasını beklediği sırada Berkay ve eşi Özlem Ada Şahin adliyeye geldi. Duruşma salonunun bulunduğu koridorda özel güvenlik ve polisler güvenlik önlemleri aldı. Olayın ardından ilk kez hakim karşısında yüz yüze gelen tarafların kimlik tespitin yapılmasının ardından duruşma başladı.

DOĞUM GÜNÜNDE HAKİM KARŞISINDA
Bugün 32’nci yaşını kutlayan Arda Turan, ilk kez görülecek duruşmaya katılarak hakim karşısında ifade verecek.

“EŞİMİ BIRAKIP YARIM SAATE GELİYORUM”
Olaya ilişkin hazırlanan iddianamede, müşteki şüpheli Berkay’ın eşi, olan müşteki Özlem ile 10 Ekim 2018 günü, gece saat 02.30 sıralarında Sarıyer Emirgan’da bulunan “Gizli Kalsın” isimli eğlence mekanına gittiği, burada bulundukları sırada Berkay’ın bir ara yemek yemek için işletmenin giriş kısmında bulunan masaya erkek arkadaşlarıyla geçerek oturduğu, müşteki Özlem’in ise mekanın içerisinde kendi arkadaşlarıyla eğlendiği sırada, şüpheli Arda Turan’ın selamlaştığı Özlem Şahin’e, “Güzel kadınsın, evli olmasaydın seni kaçırmazdım” diyerek cinsel tacizde bulunduğu belirtilmişti.

Yaşanan olay üzerine Özlem Şahin’in mekanın dışında yemek yiyen eşi Berkay’ın yanına giderek olayı anlattığı aktarılan iddianamede, Berkay’ın bunun üzerine Arda’nın yanına giderek, Arda’ya “Eşimi bırakıp yarım saate geliyorum, seninle konuşacağız” dediği, bu sırada Arda’nın yanında bulunan tanık Burak Yılmaz’ın “Ne oluyor, bir sorun mu var?” dediği, Berkay’ın Burak’a “Yok ağabey bir şey, yarım saat sonra geldiğimde konuşuruz” dediği sırada, Arda’nın Berkay’ın burnuna kafa attığı belirtildi.

Turan’ın kafa atmasının ardından arbede yaşandığı anlatılan iddianamede, olayın ardından Berkay’ın hastaneye götürüldüğü Arda Turan’ın yanında 6-7 kişiyle birlikte sabah saatlerinde hastaneye gelerek Berkay ile görüştüğü anlatılmıştı.

“İNDİR O SİLAHI, SEN ARDA TURAN’SIN, BEN BERKAY ŞAHİN’İM”
Arda’ Turan’ın yanında getirdiği ruhsatsız “Glock” marka tabancayı çıkararak mermiyi ağzına verdiği ve silahı Berkay’a uzattığı anlatılan iddianamede davamla yaşanan olaya ilişkin şöyle yer verilmişti; “Ardan’ın Berkay’a ‘Senin eşin olduğunu bilmiyordum, yengeyi tanımıyordum, bilsem böyle bir şey yapar mıyım? İstersen vurabilirsin’ dediği, Berkay’ın da Arda’nın elinden tabancayı alarak oturdukları yerdeki yan koltuğa bıraktığı ve ‘İndir o silahı, sen Arda Turan’sın, ben Berkay Şahin’im. Daha fazla rezilliğe gerek yok, zaten yaptığın yavşaklık, hatanı kabul edeceksin’ dediği, bunun üzerine Arda’nın koltuk üzerinde bulunan silahı alarak ‘Bizde yavşaklık olmaz’ diyerek yere doğru 1 el ateş ettiği, silah sesi üzerine Arda ve Berkay’ın bulunduğu odaya olay yerinde bulunanların geldiği, Berkay’ın gelen bu kişileri odadan gönderdiği, daha sonra Arda’nın hastaneden ayrılarak evine gittiği anlaşılmıştır. ”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ