Akıllı Gündem

Araştırmalara göre Türk Halkı Terapist desteği almaya başladı

Türkiye de Pisikolojik destek alma oranı hızla artıyor Aile ve çocuk desteği alan sayısında artış görüldü

Araştırmalara göre Türk Halkı Terapist desteği almaya başladı
Türk Halkı Terapiste gitmekten korkmuyor. Düşünme ve Akıl Yürütme desteğine ihtiyaç duyanlar “Aile terapistlerin”de soluğu alıyor. Çocuklarının geleceğinden endişe eden aileler destek almaktan mutlu oluyor.
AİLEMLE OYNUYORUM
Melike Ural Güntan Atölye çalışmasında, ebeveynler ve çocuklar aynı mekanda birlikte hem oynuyor ,hem kendilerini tanıyarak farkındalıklarını arttırıyor.
Ailelerin gelişimine destek olmaya yönelik bu atölye uygulaması , içsel yolculuk ,kendini tanıma , iletişim sihirbazı olmanın sırları , davranışları yönetme, gizli mesajlar konulu başlıklarla gerçekleşiyor. Aileler, içindeki çocukla tanışarak, çocukların gözünden olaylara bakıyor , çocukların verdiği mesajları fark ederek çocuklarının dünyasını keşfediyor.
BİZİM AİLE Öyküsü Nasıl Başladı.
Yaşam Sanatı Akademisi kurucu eğitmeni Melike Ural Güntan ve ekibi Uygulama Atölyeleri ile ailesel süreçleri daha keyifli hale getirmek, mutlu çocukluk geçirmek ve kendine güvenen gençler yetiştirmek ve her şeyden önemlisi yaşamın sorumluluğunu alabilecek yetişkinlerin olduğu ailelerin kurulmasına yardımcı olmak için BİZİM AİLE projesini geliştirerek farklı illerde çalışmalar gerçekleştirdi.
Yaşam Sanatı Akademisi, Ebeveynlerin, çocuk yetiştirme sürecinin en zor sorumluluklardan biri olduğu düşücesi ile başladığı çalışmalardan bu güne kadar geçen süreçte Ebeveyn-Çocuk ilişkisine “Ailemle Oynuyorum”, ebeveynlere “Ebeveynler Klübü”ve çocuklara “Şampiyon Çocuklar” konu başlıklı farklı atölyelerle çalışmalarına devam etti. Ve bugün sizlerle tanıştırdığımız BİZİM AİLE projesi üç faklı konsept ile Seminer, Eğitim ve Atölye çalışması olarak uygulanmaya devam ediyor. BİZİM AİLE çalışmasında seminerler; ailelerin iletişim formüllerini öğrenip, kendi formüllerini oluşturmasına , eğitimler ; aile bireylerinin uygulama ve anketlerle davranışsal boyutta öğrenmesine ve atölyeler ; ailelerin öğrendiği bilgileri oyunlarla içselleştirerek davranışa dönüştürmesine destek oluyor.

Melike Ural Güntan; ILM Advanced Master Certified Coach  olarak  kişisel gelişim  profesyonelleri  yetiştiren  çeşitli kurumlara hizmet vermekte,  farklı kurumlarla koçluk ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmekte, özel gruplara yönelik atölye uygulamaları planlayıp yönetmektedir. 2009 yılında “Sanat tadında yaşayabilme becerisinin kişinin kendi elinde olduğu” inancından yola çıkarak Yaşam Sanatı Akademisini kurarak  kişisel gelişimde fark yaratmış ve halen kendine ait eğitimlerle fark yaratmaya devam etmektedir. Psikoloji ve psikoterapi eğitimleri sonrası drama ve sanat terapisini harmanlayarak , kendi eğitim modelini  oluşturmuş ”Bilinçaltının Renkleri“,  “Özgür Ol Sen Ol” , “Yaşam Sahnesinde Üç Oyun” ve  “İçindeki Lideri Keşfet” adlı atölyeleri tasarlayarak  uygulamaya başlamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ