Akıllı Gündem

Apple’ın Manhattan’daki tarihi cam küpü kalkıyor

Apple, Manhattan mağazasının girişinde bulunan cam küpün kaldırılması için başvuru yaptı.

Apple’ın Manhattan’daki tarihi cam küpü kalkıyor

Apple‘ın ilginç mağaza tasarımları, bulundukları şehirlere ve bölgelere farklı bir görüntü katarak ilgi çekiyor. Teknoloji devinin bu farklı tasarımlarından bir tanesi de New York’un en popüler bölgelerinden biri olan Manhattan‘da hizmet veren Apple Store.

Bu mağazanın bu kadar ilgi çekmesinin sebebi önünde kocaman bir cam küp bulunuyor olması. İlk bakışta neden orada olduğuna pek anlam verilemeyen bu cam küp aslında mağazaya giriş için kapı görevi görüyor ve içerisinde bulunan merdivenler aracılığıyla mağazaya ulaşıyorsunuz.

Ancak söz konusu mağaza için Apple’dan üzücü bir haber geldi. Şirketin daha önce cam küpün kaldırılması için yaptığı başvuru kabul edildi. Teknoloji devi küpün tadilat nedeniyle kaldırılacağını belirtti. Daha iyi bir hizmet sunmak için yapılacak olan bu tadilat sonunda mağazanın hizmet alanının 3 bin metrekareden 7 bin metrekareye çıkarılması planlanıyor.

Ancak küpü kaldırmak Apple için oldukça maliyetli olacak. Kaldırılacağı esnada alınacak yüksek güvenlik önlemlerinin de etkisiyle, şirket bu iş için 2 milyon dolar ödeyecek. Tadilat esnasında Apple Store, hemen yakındaki farklı bir binaya taşınacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ