Akıllı Gündem

Apple’ın AirPods kulaklıkları sorunlu çıktı

Apple’ın iPhone 7’lerle birlikte tanıttığı AirPods kulaklıklarda ortaya çıkan hata, teknoloji devini çaresiz bıraktı.

Apple’ın AirPods kulaklıkları sorunlu çıktı

Apple‘ın yeni tanıttığı kablosuz kulaklığı AirPods, büyük bir sorunla karşı karşıya. Henüz satışa sunulmayan AirPods’un bu ay piyasaya çıkabileceği söylentileri olsa da, durum sanılandan ciddi olabilir.

Wall Street Journal’ın yeni bir raporuna göre, fırında daha fazla zamana ihtiyaç duyan kulaklıkların gecikmesinin arkasındaki neden, büyük ihtimalle teknik sorunlar. AirPods‘un tasarımı, kaynaklara göre kendine özgü teknik zorluklar yaşıyor ve Apple, ürünü tamamen hazır olmadan önce piyasaya sürmeyi düşünmüyor.

Cevapsız Bağlantı Sorunu

Görünüşe bakılırsa Apple, iki kulaktaki iki AirPod’un senkronizasyonunda sorun yaşıyor ve bu sorunu engellemeye çalışıyor. Sağ ve sol kulağın bir birinden farklı sesler işitmesi hiç de güzel bir tecrübe olmayacaktır.

Plantronics BackBeat Fit veya Beats PowerBeats2 gibi diğer kablosuz kulaklıklar, iki ayrı parçadan ziyade tek bir ünite olarak üretiliyor; yani, sadece ana cihazdan gelen tek bir sinyale ihtiyaç duyuyor. AirPods için ise, bu sayı ikiye çıkıyor. Zira bağımsız, iki ayrı parça söz konusu.

Gecikmenin sebebi gerçekten buysa, Apple’ın bir mühendislik mucizesiyle bu sorunu çözmesi daha fazla bile vakit alabilir.

Apple Store’da şok soygun!

 

Yeni iPhone’da kavisli ekran mı olacak

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ