Akıllı Gündem

Apple’ın 60 inçlik OLED televizyonu sızdı

Apple’a ait olduğu iddia edilen 60 inçlik (157 ekranlık) OLED televizyonunun görüntüleri sızdı.

Apple’ın 60 inçlik OLED televizyonu sızdı

Apple, uzun süredir konuşulan ‘televizyon’ üretimine başladı mı? Apple TV ile bugüne kadar dijital TV işinde olan teknoloji devinin, fiziksel TV üretmeye başladığı iddia edildi. Hatta Apple’a ait olduğu iddia edilen 60 inçlik televizyon görseli internete sızdı. Apple’ın uzun süredir televizyon üreteceği konuşuluyordu. İlk olarak 2011 yılında gündeme gelen televizyon üretme planı doğrultusunda, teknoloji devinin TV üreticisi satın almayı planladığı dahi konuşuluyordu. Sharp ve Loewe gibi dünyaca ünlü televizyon üreticilerinden birisini satın alabileceği hep iddia edilmişti ancak resmi bir duyuru olmamıştı. Eğer bugün ortaya çıkan sızıntılar gerçekse Apple, TV hayalini gerçekleştirmiş olabilir.

Çinli sosyal medya Weibo’da paylaşılan görüntülere göre Apple,  60 inçlik (157 ekran) oled televizyonlar üretiyor. Eylül ayında iPhone 8’i görücüye çıkarmaya hazırlanan Apple’ın sürpriz yaparak ilk kez ürettiği OLED TV’yi de görücüye çıkarabileceği konuşuluyor. Weibo’da sızan görseller eğer doğruysa Apple’ın OLED TV’ler üzerinde çalıştığını gözler önüne seriyor.

 

Benjamin Geskin tarafından paylaşılan tweet’le doğrulanan bu görseller çok bulanık oldukları için, televizyonun görüntü kalitesi belli değil, bu yüzden televizyon hakkında bir açıklama yapamıyoruz. Ancak OLED ekran dendiğine göre pek kötü olacağını sanmıyorum.

Apple’ın televizyon seti oluşturma çabaları olduğunu zaten biliyoruz. Bununla birlikte 60 inç(152 ekran) bir Apple TV’nin ülkemizde ne gibi bir fiyatla satışa çıkacağı bilinmiyor.

Apple’ın televizyon üretme isteği 2011 yılına kadar dayanıyor. İlk olarak 2011 yılında 2012’de başlayacak diye duyurulan Apple TV’lerin, 2014 ve 2015’te tekrar gündeme gelmesine rağmen hiçbir zaman resmi duyurusu yapılamamıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ